Kalisz: Najbezpieczniej w "Asnyku"! Edukacja dla bezpieczeństwa [ZDJĘCIA]

  • 20.04.2018, 11:29
  • Patrycja Pera
Kalisz: Najbezpieczniej w "Asnyku"! Edukacja dla bezpieczeństwa [ZDJĘCIA] Ewa Koszyczarek
Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wzięli udział w konkursie dotyczący edukacji dla bezpieczeństwa, który zorganizowany został przez Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Urzędu Miasta Kalisza.

W konkursie , który odbył się w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich wzięli udział uczniowie z 5 szkół w zespołach trzyosobowych. Konkurs składał się ze sprawdzianu teoretycznego w formie testu oraz części praktycznej, polegającej na pokonaniu toru obejmującego: zakładanie maski przeciw gazowej MP-5, otwarcie drzwi i okien w makiecie (symulator pożaru) przy użyciu hydronetki, rzut linką ratunkową do celu, rzut kołem ratunkowym do celu, znajomość topografii miasta, wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Zespoły walczyły o puchar Prezydenta Miasta Kalisza oraz o nagrody rzeczowe w postaci:  materacy, śpiworów i kuchenek  turystycznych. Upominki trafiły również do opiekunów trzech najlepszych zespołów.
Pierwsze miejsce zdobył zespół reprezentujący I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka, drugie miejsce zajęli uczniowie III  Liceum Ogólnokształcące  im. Mikołaja Kopernika, trzecie przedstawiciele Zespołu Szkół Ekonomicznych, natomiast na czwartym miejscu ex aequo uplasowały się zespoły z: II Liceum Ogólnokształcącego  im. Tadeusza Kościuszki oraz Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich.

Patrycja Pera

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe