Kalisz: IX Turniej Kręglarski i Cymbergaja dla Osób Niepełnosprawnych

  • 20.04.2018, 10:27
  • Patrycja Pera
Kalisz: IX Turniej Kręglarski i Cymbergaja dla Osób Niepełnosprawnych
W klubie Amnezja odbyła się IX edycja Turnieju Kręglarskiego i Cymbergaja dla Osób Niepełnosprawnych z Południowej Wielkopolski. Wydarzenie patronatem objął prezydent miasta Kalisza Grzegorz Sapiński.

Zawody zawsze odbywają się w okresie wiosennym i są traktowane jako rozpoczęcie roku sportowego dla niepełnosprawnych zawodników z Kalisza i regionu. W tym roku do rozgrywek przystąpiły drużyny dwóch kaliskich Warsztatów Terapii Zajęciowej, Klubu Sportowego Osób Niepełnosprawnych „Bastion”, Środowiskowego Domu Samopomocy „Tulipan”, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. J. Korczaka w Kaliszu oraz ŚDS z Nowych Skalmierzyc, Doruchowa, Kuźnicy Grabowskiej, WTZ z Kuźnicy Grabowskiej, Pisarzowic, Przygodzic, Odolanowa i Ostrzeszowa. W sumie o dyplomy i nagrody ufundowane przez prezydenta miasta Kalisza walczyło około 70 osób.
Turniej uroczyście otworzył Marek Konwiński, kierownik WTZ Kalisz i wiceprezes klubu „Bastion”. W imieniu prezydenta Grzegorza Sapińskiego uczestnikom zawodów kibicował Janusz Sibiński, p.o. naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego. Wśród zaproszonych gości byli też m.in. Jan Szczepankiewicz, przewodniczący rady nadzorczej fundacji „Miłosierdzie” i Anna Skowrońska z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu.
Zawody organizowane są przez Fundację Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kaliszu oraz Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych „Bastion”, który działa przy wspomnianej fundacji. Celem turnieju jest popularyzacja mniej znanych sportów wśród osób niepełnosprawnych, podnoszenie sprawności fizycznej i intelektualnej zawodników, integracja ze społeczeństwem oraz likwidacja negatywnych zjawisk izolacji i wykluczenia społecznego.

Wyniki IX Turnieju Keglarskiego i Cymbergaja dla Osób Niepełnosprawnych z Południowej Wielkopolski
Wyniki drużynowe:
I miejsce - SOSW nr 1 im. J. Korczaka w Kaliszu (Mateusz Pentner, Łukasz Morzyński, Katarzyna Marucha)
II miejsce - WTZ Odolanów (Dawid Chudy, Paweł Piątkowski, Paweł Stryjak)
III miejsce - WTZ Kuźnica Grabowska (Jacek Misiak, Leszek Szymenfeld, Jacek Lewek)

Wyniki indywidualne - kręgle:
1. Mateusz Pentner (SOSW nr 1 Kalisz)
2. Zbigniew Cicharski (ŚDS Nowe Skalmierzyce)
3. Paweł Ulichnowski (WTZ Przygodzice)

Wyniki indywidualne - cymbergaj:
1. Anna Chaładyn (WTZ Kalisz)
2. Edyta Kawecka (KSON „Bastion” Kalisz)
3. Weronika Sikorska (WTZ Przygodzice)

Oprac. i zdjęcia: J. Ratajczyk

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe