Powiat Kaliski: Pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej

  • 19.04.2018, 11:21
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: Pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej UG Lisków
W środę, 18 kwietnia uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Liskowie zawitali do biblioteki szkolnej, by otrzymać pasowanie na czytelnika.

Dzieci doskonale znały zasady obowiązujące w bibliotece, wiedziały również jak należy obchodzić się z książką. Zanim złożyły uroczystą przysięgę, musiały zdać mały egzamin ze znajomości bajek. W naszej bibliotece zawitały różne postaci z bajek, a zadaniem pierwszoklasistów było odgadnąć kim są. Uczniowie klas piątych: Maja Łakomicka, Justyna Antczak, Maja Kaczmarek, Kacper Tułacz, Wiktoria Bączkiewicz, Aleksandra Pyszel, Hania Włodarczyk, Anastazja Szymańska, Kacper Wojciechowski wcielili się w postaci: Sierotkę Marysię, Czerwonego Kapturka, Czarownicę, Kota w butach, Calineczkę, Smerfetkę, Królewnę Śnieżkę, Kopciuszka i Pinokia. Dzieci perfekcyjnie odpowiadały, rozpoznając postacie. Po tym krótkim sprawdzianie pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę:

  „My uczniowie pierwszej klasy
   uroczyście przyrzekamy,
   że będziemy kochać książki
   krzywdy zrobić im nie damy
   i wskazówek i rad książek
   będziemy słuchać z uwagą
   obowiązki czytelnika
   traktować z wielką powagą.
   Przyrzekamy!”
Następnie każdy z uczniów został pasowany na czytelnika szkolnej biblioteki, otrzymując pamiątkowy dyplom i ramkę na zdjęcia. Na pamiątkę spotkania pierwszoklasiści wykonywali swoje pierwsze zakładki do książek, przepięknie je ozdabiając kolorowymi kwiatuszkami.

 Agnieszka Wojciechowska

Patrycja Pera

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe