Ostrów: Sukcesy młodych naukowców

  • 20.04.2018, 08:30
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Sukcesy młodych naukowców
Zaprezentowali swoje projekty badawcze na ogólnopolskim forum i zostali docenieni. Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych zdobyli tym samym indeksy na wyższe uczelnie i szansę, aby zawojować Europę.

Finał Polskiej Edycji European Union Contest for Young Scientists (EUCYS 2018) odbył się w Centrum Mikołaja Kopernika w Warszawie. Finaliści konkursu mieli możliwość zaprezentować swoje projekty badawcze na Festiwalu Odkrycia 2018. Z województwa wielkopolskiego do konkursu zakwalifikowały się dwie prace konkursowe: Grzegorza Gorzaniaka i Bogumiła Skoczylasa z Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie - „Optymalizacja procesów przemysłowych za pomocą Problemu komiwojażera” i Bartłomieja Owczarza, ucznia Publicznego Gimnazjum w Taczanowie Drugim i Grzegorza Gorzaniaka ucznia Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie -  „Łazik Marsjański BOGG”.

- Bartek i Grzesiu wywalczyli wyróżnienie za najlepszą prezentację projektu, natomiast Boguś i Grzesiu zajęli II miejsce w Polskiej Edycji EUCYS 2018 i nominację na Swiss Talent Forum 2019 w Szwajcarii. Laureaci mają ponadto zapewniony wolny wstęp na najlepsze polskie uczelnie - informuje dr Paweł Sobczak, opiekun naukowy obu projektów.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe