Koszykówka: Krok od drugiego miejsca

• 18.04.2018, 21:51
Koszykarze BM Slam Stal pokonali MKS Dąbrowę Górniczą 81:74 i są o krok od zajęcia drugiego miejsca na zakończenie sezonu zasadniczego. Teraz trzeba wygrać jeszcze z AZS Koszalin.

To nie był łatwy mecz dla graczy z Ostrowa. W pierwszej kwarcie pozwolili rywalom, by złapali wiatr w żagle. Efekt był taki, że przez całą drugą kwartę ostrowianie musieli gonić rywala. Dała o sobie znać długa ławka BM Slam. Trener Emil Rajković rotował składem i dzięki temu koszykarze Stali mogli cały czas grać na pełnych obrotach. W 25 minucie prowadzili już 53:43 i nie oddali go do końca spotkania. O sile ekipy z Ostrowa świadczy fakt, że gracze z ławki zdobyli dla BM Slam 50 punktów, a gracze z ławki MKS-u tylko 21 punktów.
- Trochę przespaliśmy pierwszą kwartę, ale później z minuty na minutę wracaliśmy do swojej gry - mówi Emil Rajković, trener BM Slam Stal. - Mamy kolejne dwa punkty. Teraz jedziemy do Koszalina po kolejne zwycięstwo, by wystartować do play off z drugiego miejsca.