Powiat Ostrowski: I Powiatowy Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  • 18.04.2018, 10:22
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: I Powiatowy Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej
W Gminnym Ośrodku Kultury w Sieroszewicach odbył się I Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej organizowany przez Stowarzyszenie Społecznej Aktywności w Wielowsi.

Gości i uczestników powitał ks. Piotr Kuświk, pomysłodawca konkursu. Przed licznie zgromadzoną publicznością piosenki śpiewali soliści oraz zespoły działające w szkołach podstawowych na terenie powiatu ostrowskiego. Otwarcia I Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej dokonał Sławomir Dryka, prezes Stowarzyszenia Społecznej Aktywności w Wielowsi. Młodych wykonawców oceniało profesjonalne jury w składzie: Małgorzata Jackowska (przewodnicząca), Magdalena Zając i Sławomir Dryka (członkowie). Jurorzy po wysłuchaniu solistów i zespołów przyznali nagrody i wyróżnienia. Wydając werdykt wzięto pod uwagę m.in. dobór repertuaru, warunki głosowe wykonawców, interpretacje oraz ogólny wyraz artystyczny. Jurorzy podkreślili i docenili szeroki wachlarz doboru repertuaru w prezentacjach konkursowych. Laureatom gratulowali: radny Anatol Piaskowski, inspektor Urzędu Gminy w Sieroszewicach Tomasz Woźniak, ks. Piotr Kuświk i jurorzy, którzy wręczyli dyplomy i nagrody.
 
Laureaci w kategorii soliści: 1.  Zuzanna Dysma ze Szkoły Podstawowej w Strzyżewie, 1. Julia Wawrzyniak ze Szkoły Podstawowej w Wielowsi, 2. Bartosz Osiński ze Szkoły Podstawowej w Rososzycy, 3. Amelia Mańkowska ze Szkoły Podstawowej w Wielowsi, wyróżnienia: Marcelina Bartłomiej ze Szkoły Podstawowej w Strzyżewie i Ola Płomińska ze Szkoły Podstawowej w Gostyczynie.

Laureaci w kategorii zespoły: 1. zespół "Iskierki" działający przy parafii św. Wawrzyńca w Wielowsi, 1. chór klasy III ze Szkoły Podstawowej we Wtórku, 2. duet ze Szkoły Podstawowej w Wielowsi, 3. chór ze Szkoły Podstawowej w Rososzycy, wyróżnienia: chór klasy V ze Szkoły Podstawowej we Wtórku i zespół ze Szkoły Podstawowej w Masanowie

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe