Powiat Ostrowski: Wyścig kolarski przejechał przez gminę Sieroszewice

  • 17.04.2018, 12:49
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Wyścig kolarski przejechał przez gminę Sieroszewice
W niedzielę, 15 kwietnia 2018 roku, przez gminę Sieroszewice przebiegał ostatni etap XXXIII Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Bursztynowym "Hellena Tour 2018".

Wyścig został rozegrany w ciągu trzech dni. Na liczącej blisko 455 km trasie pojawiło się wielu sympatyków kolarstwa z Polski, a także Niemiec, Łotwy i Ukrainy. Ostatni etap wyścigu liczący 162 km rozpoczął się w Wieruszowie i prowadził przez Lututów, Klonową, Czajków, Kraszewice, Grabów, Sieroszewice, Godziesze Wielkie, Brzeziny i Opatówek do Kalisza, gdzie miała miejsce meta etapu i całego wyścigu. Trasa w gminie Sieroszewice wiodła przez następujące miejscowości: Wielowieś, Sieroszewice, Latowice, Bilczew, Psary, Sławin i Ołobok. Przy Urzędzie Gminy Sieroszewice zlokalizowana została II Premia (99 km). Ten fragment etapu zabezpieczali wspólnie z policją strażacy z gminy Sieroszewice. Nad całością czuwał Tomasz Woźniak, inspektor Urzędu Gminy w Sieroszewicach, a zarazem prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP w Sieroszewicach. Organizatorem wyścigu było Kaliskie Towarzystwo Kolarskie w Kaliszu, a w skład Komitetu Honorowego wszedł także wójt gminy Sieroszewice Czesław Berkowski, który wsparł to przedsięwzięcie.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe