Powiat Ostrowski: Towarzystwo Rowerowe Sokół Skalmierzyce rozpoczęło sezon rowerowy

  • 17.04.2018, 14:30
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Towarzystwo Rowerowe Sokół Skalmierzyce rozpoczęło sezon…
W niedzielę, 15 kwietnia br., Towarzystwo Rowerowe Sokół Skalmierzyce zorganizowało rajd rowerowy rozpoczynający sezon.

W rajdzie wzięło udział 113 osób, w tym 23 dzieci. Najmłodszy uczestnik skończył niedawno 10 miesięcy i dzielnie przejechał cały dystans 30 km w foteliku zamontowanym na rowerze taty. Zbiórka rowerzystów miała miejsce przy Banku Spółdzielczym w Skalmierzycach, skąd w ośmiu grupach udali się do Gutowa. W tamtejszym parku miał miejsce poczęstunek. Uczestnicy spędzili miło czas na rozmowach, a dzieci na zabawie, korzystając z atrakcji, jakie przygotowali dla nich włodarze pałacu, którzy udostępnili do zwiedzania jego wnętrza. Jedną z głównych atrakcji były tygrysy zamieszkujące klatkę w pobliżu rezydencji.

Dla organizatorów rajd okazał się bardzo dużym przedsięwzięciem logistycznym i organizacyjnym. Zostali zaskoczeni tak dużą frekwencją. Organizatorzy nie ukrywają, że są bardzo zadowoleni, iż ich rajdy zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością wśród mieszkańców zarówno gminy, jak również gmin sąsiadujących. Podkreśląją, że jednym z celów, jakie sobie postawili, to promocja aktywnego i zdrowego trybu życia. Poprzez organizację tego typu imprez chcą zachęcić do jazdy rowerem i każdej innej aktywności fizycznej.

Warto dodać, że 10 czerwca odbędzie się IV Klasyk Skalmierzycki. W planach zawody dla dzieci, rajd rowerowy przed głównym wyścigiem, na który trwają już zapisy oraz wyścig główny, na który zjeżdżają się amatorzy kolarstwa z całej Polski. Linki do zapisów na rajd można znaleźć na stronie: www.klasykskalmierzycki.pl

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe