Ostrów: Bezpieczna droga do szkoły z ostrowskimi dzielnicowymi

  • 18.04.2018, 08:30 (aktualizacja 18.04.2018, 10:50)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Bezpieczna droga do szkoły z ostrowskimi dzielnicowymi
Ostrowscy dzielnicowi po raz kolejny przeprowadzili akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Działania mają na celu zapewnienie porządku i bezpieczeństwa młodzieży szkolnej, w tym w szczególności najmłodszych uczniów w czasie ich drogi do szkoły i powrotu do domu. W poniedziałek, 16 kwietnia, dzielnicowi szczególnie dbali o bezpieczeństwo najmłodszych pomagając im przejść bezpiecznie na drugą stronę ulicy i tłumacząc, jak odpowiednio zachowywać się na drodze.

Ostrowscy policjanci nieustannie dbają o to, by droga najmłodszych do szkoły była bezpieczna, dlatego też dzielnicowi w poniedziałek, 16 kwietnia przeprowadzili działania profilaktyczne o charakterze edukacyjnym. Mundurowi uświadamiali dzieci, jak się zachować, kiedy idą do szkoły i pomagali im przejść bezpiecznie na drugą stronę ulicy tłumacząc o zasadach na przejściach dla pieszych. Przeprowadzili również prelekcje w szkołach podstawowych, w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w ramach programu „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”.

Policjanci przypomnieli o zasadach poruszania się po drogach i obowiązku noszenia elementów odblaskowych. Mundurowi w rejonie szkół reagowali też na nieprawidłowe zachowania kierowców i pieszych.

Edukacja o bezpieczeństwie powinna mieć miejsce także w domu, apelujemy więc do rodziców o wykorzystywanie wspólnych spacerów do rozmowy z dziećmi na temat bezpiecznego poruszania po drodze i wskazywania im zagrożeń na drodze do szkoły.

Wszystkie tego typu działania profilaktyczne mają na celu uświadomienie oraz podniesienie poziomu bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników dróg, a przez to ograniczenie nieszczęśliwych wypadków.

KPP Ostrów

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe