×

Powiat Kaliski: Wybuch gazu w Petrykach

  • 17.04.2018, 08:05
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: Wybuch gazu w Petrykach KM PSP w Kaliszu
W Petrykach (gm. Stawiszyn) na pierwszym piętrze wielorodzinnego bloku doszło do wybuchu nagromadzonego gazu propan-butan.

Działania strażaków polegały na ugaszeniu palącego się wyposażenia kuchni i wyciągnięciu z mieszkania 11-kg butli gazowej, którą następnie schładzano. Mieszkańcy opuścili swoje mieszkania przed przybyciem strażaków, ale sprawdzono cały budynek pod kątem przebywania jeszcze innych osób i ewentualnej obecności gazu. Z 12 lokatorów, którzy przebywali w czasie wybuchu w budynku, dwie osoby zostały zabrane do szpitala przez pogotowie. Przystąpiono również do oddymiana budynku wentylatorem nadciśnieniowym oraz usunięciu na zewnątrz tlących się mebli z mieszkania.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Pod nadzorem przybyłego na miejsce zdarzenia Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który podjął decyzję o wyłączeniu z użytkowania prawego skrzydła budynku, strażacy podstemplowali sufit w dwóch pomieszczeniach oraz wygrodzili części terenu przed dostępem osób postronnych.

W działaniach trwających ponad 6 godzin wzięło udział 25 strażaków i 6 zastępów w tym 2 zastępy OSP Stawiszyn.

Opracował: st. kpt. Radosław Marek

Patrycja Pera

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe