Kalisz: Kaliski Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej po raz 16. [ZDJĘCIA]

  • 16.04.2018, 12:58 (aktualizacja 16.04.2018, 13:00)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Kaliski Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej po raz 16. [ZDJĘCIA]
Iga Wojciechowska zdobyła Grand Prix 16. Kaliskiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza. Nagrodę wyśpiewała podczas dzisiejszego finału.

Nagrody w imieniu Grzegorza Sapińskiego, prezydenta Kalisza, wręczał wiceprezydent Tomasz Rogoziński.

- Gratuluję wszystkim artystom. Jesteśmy dumni, że w Kaliszu wystąpiło dziś tak wielu utalentowanych młodych ludzi. To dla mnie wielki zaszczyt, że mogę być dziś razem z wami i uczestniczyć w tak wyjątkowym konkursie, organizowanym w naszym mieście już po raz szesnasty - mówił wiceprezydent Rogoziński. - Dziękuję organizatorom, jury, gospodarzowi festiwalu, nauczycielom i wszystkim uczestnikom.

W pierwszym etapie konkursu spośród 139 uczestników jury zakwalifikowało do finału 57 solistów i solistek. Jurorzy nie mieli łatwego zadania. Artyści we wszystkich czterech kategoriach wiekowych zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Ostatecznie jednak Grand Prix i Puchar Prezydenta Miasta Kalisza powędrowały do rąk Igi Wojciechowskiej.

Jury pod kierunkiem prof. Andrzeja Ryłko wyłoniło laureatów w czterech kategoriach. Zdobywcami pierwszych miejsc zostali:

  • Kategoria I - kl. I – III sp: Ada Jarek
  • Kategoria II - kl. IV – VI sp: Iga Wojciechowska
  • Kategoria III - kl. VII sp oraz kl. II-III gimnazjum: Natalia Kawszyn
  • Kategoria IV - szkoły ponadgimnazjalne: Julia Marcinkowska

16. Kaliski Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza w Kaliszu, we współpracy z Urzędem Miasta Kalisza, Centrum Kultury i Sztuki oraz Młodzieżowym Domem Kultury.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Ciupek

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe