Powiat Ostrowski: Puchar za drobnicę

  • 17.04.2018, 08:30
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Puchar za drobnicę
Mateusz Wojciechowski z Przygodzic, z wynikiem ponad 3915 pkt, wygrał zawody wędkarskie, otwierające tegoroczny sezon na miejscowym stawie "Glinianka".

W czterogodzinnych zmaganiach wzięło udział 18. amatorów "moczenia kija". Zwycięzców uhonorował wójt Przygodzic Krzysztof Rasiak wraz z sołtysem i radnym Kazimierzem Niziołkiem. Wędkarze złowili ogółem ponad 25 kg ryb - głównie drobnicy.
- Wszystkie po zważeniu trafiły z powrotem do wody - poinformował Zdzisław Polit, sedzia główny Polskiego Związku Wędkarskiego.

Jak podaje przygodzicki ośrodek, który jest zarządcą akwenu, do wędkowania na tym stawie uprawnieni są wyłącznie wędkarze zrzeszeni w sekcji Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach. Sezon trwa tu od 15 marca do 31 grudnia; do połowu przeznaczone jest 25 stanowisk wędkarskich. Koszt całorocznego pozwolenia na wędkowanie wynosi 150 zł. W głębokim wyrobisku gliny po dawnej cegielni chętnie wybieranym przez amatorów wędkarstwa żyją karpie, płocie, okonie, szczupaki i węgorze.
W sekcji wędkarskiej w Przygodzicach zrzeszonych jest obecnie 50. członków.
TW

Fot. Tomasz Wojtasik

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe