×

Powiat Ostrowski: Rośnie boisko

  • 16.04.2018, 12:35
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Rośnie boisko
Nowoczesne boisko wielofunkcyjne do piłki ręcznej, tenisa, siatkówki i koszykówki powstaje przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym. Inwestorem jest samorząd gminy.

Obiekt ma służyć nie tylko rozwojowi kultury fizycznej, ale też być miejscem, gdzie spotykają się dzieci i młodzież.
- Boisko posiada sztuczną murawę, stąd będzie ono wielofunkcyjne nie tylko w zakresie różnych dyscyplin, ale i kalendarza - mówi Krzysztof Rasiak, wójt Przygodzic.

Z kolei dyrektor szkoły Irena Dymarczyk zapewnia o potrzebie jego budowy, bo stworzy nowe możliwości dla placówki. Uważa też, że jest to wymóg współczesności. Do szkoły w Wysocku Małym uczęszcza 242. uczniów i przedszkolaków, a w miejscowym klubie uczniowskim trenuje kilkudziesięciu młodych zawodników.  Wartość całego zadania to ponad 850 tys. złotych. Zakończenie prac planowane jest na koniec maja br. Samorząd gminy wystąpił o dofinansowanie inwestycji do Ministerstwa Sportu i Turystyki.
TW
 
Fot. Tomasz Wojtasik
 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe