Ostrów: Żonkilowa niedziela [WIDEO]

  • 16.04.2018, 12:05 (aktualizacja 17.04.2018, 09:46)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Żonkilowa niedziela [WIDEO]
Towarzystwo Przyjaciół Chorych ,,Hospicjum świętego Józefa'' w Ostrowie Wielkopolskim, 15 kwietnia, zorganizowało akcję promującą swoją działalność.

Osoby popierające tę inicjatywę zebrały się w niedzielę o godzinie 15.00 na ostrowskim Rynku przed ratuszem. Zgromadzonych gości przywitała prezes Towarzystwa Irena Kasprzak, która wygłosiła ciekawe przemówienie. Powiedziała między innymi o historii hospicjum, jego bezpłatnej działalności na terenie miasta i problemach, które związane są z cierpieniem ludzi chorych będących w ciężkim stanie. Następnie około godziny 15.15 ,,Korowód Żonkilowy'' rozpoczął swoje przejście ulicami miastem, a jego celem był Dom Katechetyczny przy kościele świętego Antoniego. Wśród maszerujących osób, ubranych w dużej części w ,,żonkilowe'' koszulki, byli nie tylko dorośli, ale i bardzo dużo młodzieży szkolnej oraz dzieci z miejscowych przedszkoli wraz z rodzicami. Około godziny 16.00 w auli Domu Katechetycznego rozpoczął się koncert ,,Z Żonkilem w tle'', na który wejście było bezpłatne. Przed zebraną publicznością wystąpił zespół ,,Natamaran'' z Ostrowa Wielkopolskiego. Po zakończonym koncercie wszystkich gości zaproszono na słodki poczęstunek.
MS

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe