Powiat Kaliski: Rekordowa dotacja na ratowanie pszczół !

  • 16.04.2018, 11:18
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: Rekordowa dotacja na ratowanie pszczół ! pixabay
Gmina Lisków otrzymała z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego dofinansowanie w wysokości 18.000 zł z przeznaczeniem na zakup i posadzenie drzew i krzewów miododajnych.

Jest to najwyższe dofinansowanie spośród gmin z terenu Powiatu Kaliskiego. W ramach tego zadania można będzie posadzić na terenie naszej gminy ponad 260 sztuk sadzonek drzew i krzewów miododajnych, które posłużą pszczołom na produkcję różnego rodzaju miodów.
Akcja ta pozwoli również na rozwój pszczelarstwa, a także na utrzymanie w dobrej kondycji tych pożytecznych owadów. Bez nich bowiem nie odbywa się zapylanie niektórych roślin, a co za tym idzie mamy mniej owoców. Należy zatem powiedzieć, że ten innowacyjny pomysł będzie okazją do zwiększenia ilości hodowanych rojów pszczelich, wyprodukowanego miodu czy pośrednio owoców czy nasion wielu roślin. Zyski będą więc wielokrotne dla nas wszystkich.

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe