×

Aglomeracja: Oświadczenie posła Jana Mosińskiego

  • 16.04.2018, 11:05 (aktualizacja 16.04.2018 11:07)
  • Patrycja Pera
Aglomeracja: Oświadczenie posła Jana Mosińskiego
Poseł na sejm wydał oświadczenie w sprawie minionej konwencji Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy.

"Szanowni Państwo,
 
w minioną sobotę odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy, która w 2015 roku uzyskała zaufanie Polaków do naprawiania naszej Ojczyny. Idziemy drogą reform, które mają przywrócić Polsce godne miejsce na mapie Europy oraz świata, a naszym rodakom poczucie jedności w pracy na rzecz rozwoju naszej Ojczyzny. Nie da się od razu naprawić wszystkich błędów poprzednich rządów. Ale rząd Zjednoczonej Prawicy wcześniej Pani Premier Beaty Szydło, a obecnie Pana Premiera Mateusza Morawieckiego, wprowadza reformy, które prowadzą do rozwoju Polski.  

Zaproponowane przez Pana Premiera Morawieckiego reformy to efekt ostatnich ponad dwóch lat ciężkiej pracy rządu w walce z aferzystami, oszustami oraz wprost mówiąc złodziejami, którzy wykorzystywali niedociągnięcia prawa dla swoich prywatnych interesów. Podczas sobotniej konwencji Pan Premier wskazał, że Krajowa Administracja Skarbowa odzyskała 30 miliardów złotych, które różni aferzyści ukradli Polakom. 

Dzięki tym pieniądzom będziemy mogli wprowadzać kolejne programy mające na celu rozwój naszej Ojczyzny. #PIĄTKAMORAWIECKIEGO to pięć najważniejszych obszarów, które będziemy rozwijać.

Po pierwsze program "Dobry Start", a zatem coroczna wyprawka dla każdego ucznia, który nie skończył 18. roku życia. Co roku w sierpniu na każde uczące się dziecko rodzice dostaną 300 złotych. Ufamy rodzicom, stąd program będzie powszechny i to rodzice będą decydowali, na jakie potrzeby wydać te pieniądze. 

Kolejna sprawa to obniżka dla małych i średnich firm podatku CIT. Dwa i pół roku temu Prawo i Sprawiedliwość obniżyło CIT dla małych i średnich firm z 19% do 15%. Teraz Premier Morawiecki ogłosił kolejną obniżkę z 15% do 9%. To będzie najniższy poziom w Europie.

"Mała firma - mały ZUS" to propozycja niższych składek ZUSowskich dla małych firm. Będą one naliczane proporcjonalnie do przychodów dla firm, które miesięcznie będą osiągały obroty do wysokości 2,5 minimalnych pensji w Polsce. To z pewnością będzie duże odciążenie dla małych firm, drobnych przedsiębiorców, czy rzemieślników. 

Na następny program "Dostępność+" rząd przeznaczy ponad 23 miliardy złotych. Założenia tego programu to realna dostępność do miejsc z barierami dla niepełnosprawnych, czy osób potrzebujących pomocy. Bloki mieszkalne, autobusy, czy dworce - sukcesywnie będziemy znosić brak dostępności do takich miejsc.

Dodatkowo, w programie "Mama+" wprowadzimy minimalne zabezpieczenie dla kobiet, które urodziły i wychowały co najmniej czworo dzieci. Niezależnie od lat pracy zawodowej, będą one otrzymywały minimalną emeryturę.

Wreszcie drogi lokalne. Dzięki powołaniu funduszu budowy dróg lokalnych, odnowione zostaną drogi we wsiach, małych miastach i gminach oraz powiatach. Na 2018 rok przeznaczamy 1,5 miliarda złotych. Ponad 5 miliardów złotych to kolejne działania, które zostaną uruchomione pod koniec roku.

 Szanowni Państwo,

sobotnia konwencja PiS dokonała ważnego przekazu do WSZYSTKICH Polaków: dbamy o Was, jesteście dla nas NAJWAŻNIEJSI. W zupełniej sprzeczności stoją działania PO i Nowoczesnej, które skupiły się na kontestowaniu działań Prawa i Sprawiedliwości oraz na podziale "stołków" w samorządach wojewódzkich. 

z poważaniem,
Jan Mosiński
Poseł na Sejm RP"

Patrycja Pera
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
JM
JM 17.04.2018, 09:39
Do M pluj na swoich najbliższych.
M
M 16.04.2018, 18:12
Doktor za pieniądze ze składek związkowych. Tfu.

Pozostałe