Ostrów: Rusza termomodernizacja Żłobka Miejskiego

  • 13.04.2018, 08:30
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Rusza termomodernizacja Żłobka Miejskiego
Rusza termomodernizacja Żłobka Miejskiego przy ul. Jankowskiego. Inwestycja kosztować będzie blisko 450 tys. zł, z czego blisko 370 tys. zł pochodzić będzie z unijnego dofinansowania.

Ściany budynku zostaną docieplone, a budynek zyska nową, estetyczną elewację nawiązującą do barw miejskich. W budynku ocieplony zostanie także dach i wymienione parapety. Renowacji poddane zostaną schody prowadzące do żłobka oraz podjazd dla wózków.
- Wcześniej, podczas modernizacji żłobka miejskiego wymieniliśmy instalację centralnego ogrzewania - mówi prezydent Beata Klimek. - Teraz przyszedł czas na prace na zewnątrz budynku. Wszystko po to, by budynek stał się energooszczędny, jeszcze przyjaźnieszy dla maluchów i tańszy w eksploatacji.

Całość prac kosztować będzie blisko 450 tys. zł. Miasto pozyskało na ten cel dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach projektu: „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Ostrowa Wielkopolskiego”. Dzięki temu blisko 370 tys. zł z wartości inwestycji pochodzić będzie z funduszy zewnętrznych.

Na terenie żłobka zamontowane zostaną także budki lęgowe dla ptaków. Inwestycję realizować będzie firma AGBUD z Ostrowa. Prace potrwają do końca czerwca.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe