×

Powiat Ostrowski: Zebranie sprawozdawcze Kurkowego Bractwa Strzeleckiego Sieroszewice

  • 12.04.2018, 14:08
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Zebranie sprawozdawcze Kurkowego Bractwa Strzeleckiego Sieroszewice
W sali Gminnego Ośrodka Kultury w Sieroszewicach odbyło się walne zebranie sprawozdawcze Kurkowego Bractwa Strzeleckiego Sieroszewice.

 

Zaproszonych gości i członków bractwa powitał prezes Krzysztof Portasiak. W spotkaniu uczestniczyli zastępca wójta gminy Sieroszewice Ryszard Boduch oraz członkowie Kurkowego Bractwa Strzeleckiego Sieroszewice. Zebrani wysłuchali szczegółowego sprawozdania z działalności bractwa w 2017 roku. Do najważniejszych wydarzeń można zaliczyć: spotkanie opłatkowe kurkowych bractw z diecezji kaliskiej z ks. biskupem Łukaszem Buzunem w Kaliszu, udział delegacji KBS Sieroszewice w spotkaniu Sybiraków i ich rodzin w Sieroszewicach, udział w III Pielgrzymce Okręgu Centralnego Zjednoczonych Kurkowych Bractw Strzeleckich RP do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, udział we Mszy św. polowej w Lasku Winiarskim, czyli miejscu pomordowania m.in. braci kurkowych z Sieroszewic, udział w jubileuszu 20-lecia KBS Ostrzeszów, udział w jubileuszu 350-lecia KBS Krotoszyn, strzelanie o tytuł Króla Kurkowego i Króla Żniwnego na strzelnicy w Kaliszu, intronizację Króla Kurkowego AD 2017 w Rososzycy, udział w uroczystej Sesji Rady Gminy Sieroszewice z okazji Święta Niepodległości w Strzyżewie, spotkanie opłatkowe KBS Sieroszewice na probostwie w Rososzycy.

Odczytane zostały także pozostałe sprawozdania. Zebranych zapoznano z protokołem Komisji Rewizyjnej, która postawiła wniosek o udzielenie absolutorium zarządowi. Członkowie KBS Sieroszewice jednogłośnie udzielili zarządowi absolutorium. Prezes bractwa Krzysztof Portasiak przedstawił plan działania na 2018 rok. Podczas zebrania podjęto kilka ważnych uchwał. Jedna z nich dotyczyła powołania na kapelana bractwa ks. Pawła Guździoła.

EK

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe