Powiat Kaliski: Gmina Opatówek stawia na kulturę

  • 12.04.2018, 12:52
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: Gmina Opatówek stawia na kulturę UG Opatówek
Rewitalizacja tzw. ''domku gotyckiego'', termomodernizacja i przebudowa dworca PKP oraz przebudowa nawierzchni placu manewrowego przy ul. Poniatowskiego w pobliżu Muzeum Historii Przemysłu - to trzy inwestycje, na które Gmina Opatówek otrzymała dofinansowanie.

W ubiegłym roku Gmina Opatówek złożyła wniosek o dofinansowanie na projekt pn. "Rozwój instytucji kultury na terenie gminy Opatówek". Projekt realizowany jest w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 - 2020. Oś priorytetowa 4: Środowisko. Działanie 4.4. Zachowanie, ochrona, promowanie i rozwój dziedzictwa naturalnego i kulturowego. Poddziałanie 4.4.4. Zachowanie, ochrona, promowanie i rozwój dziedzictwa naturalnego i kulturowego w ramach ZIT dla rozwoju AKO. Wniosek przeszedł pozytywną ocenę merytoryczną. Gmina Opatówek otrzyma dofinansowanie w wysokości 1 421 528,59 zł. 

- Budynek dworca PKP, po termomodernizacji i przebudowie, zaadaptowany zostanie na cele kulturalne, oświatowe i rekreacyjne - mówi Sebastian Wardęcki Burmistrz Gminy Opatówek. - W obiekcie tym będą mieściły się pomieszczenia, które docelowo udostępnione zostaną mieszkańcom i organizacjom funkcjonującym na terenie Gminy Opatówek, dając możliwość organizacji zajęć czy spotkań o charakterze kulturalnym.

Planowana jest również przebudowa placu manewrowego zlokalizowanego przy ul. Poniatowskiego, tj. w sąsiedztwie Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku. Inwestycja ta ma na celu zwiększenie poprawy dostępności i liczby miejsc dla osób odwiedzających muzeum.

Ponadto ramach tego projektu przeprowadzona zostanie także rewitalizacja zabytkowej "cukierenki" zwanej także "domkiem gotyckim''. 
 - Jest to budynek o charakterystycznej zabudowie pochodzący z początku XIX wieku. Chcemy tam przenieść Gminno - Powiatową Bibliotekę Publiczną. Myślę, że po remoncie będzie to jedna z piękniejszych wizytówek Opatówka i całej gminy" - podkreśla Burmistrz Gminy Opatówek Sebastian Wardęcki. 

Całkowita wartość projektu to 3 052 648,23 zł. Część z prac rozpocznie się w drugiej połowie bieżącego roku. Planowane zakończenie inwestycji to rok 2019.

Patrycja Pera

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe