×

Powiat Kaliski: Drogi do remontu!

  • 11.04.2018, 15:13
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: Drogi do remontu! UG Opatówek
Już niebawem rozpoczną się prace związane z przebudową dróg gminnych w Opatówku ul. 3 Maja i ul. Ludowej, na które Gmina Opatówek otrzymała dofinansowanie w ramach ''Programu gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2019.''

W środę, 11 kwietnia 2018 roku w Urzędzie Miejskim Gminy Opatówek, zawarto umowę z wykonawcą - firmą ROL - DRÓG, którą reprezentował Rafał Świątek. Z ramienia Gminy Opatówek umowę podpisał burmistrz gminy Sebastian Wardęcki oraz skarbnik Dagmara Gajewska - Pająk. W spotkaniu uczestniczyli również: inspektor Nadzoru Wiktor Piętka oraz kierownik Wydziału Zagospodarowania Przestrzennego i Drogownictwa Urzędu Miejskiego Gminy Opatówek Halina Korzepska.


- Ulice 3 Maja i Ludowa w Opatówku zostaną gruntownie przebudowane. Mieszkańcy długo wyczekiwali na ich remont dlatego też bardzo się cieszymy, że udało nam się pozyskać na te zadania rządowe dofinansowanie. Już we wrześniu wszyscy będziemy mogli korzystać z bezpieczniejszych i komfortowych dróg - mówi Burmistrz Gminy Opatówek Sebastian Wardęcki.

Łączna wartość projektu wynosi 1 473 081,68 zł, dofinansowanie to ponad 560 000 zł. Przebudowie poddany zostanie odcinek o długości 1,58 km. W ramach zadania wykonane zostaną roboty pomiarowe, regulacja pionowa studzienek wodociągowych, telefonicznych, kanalizacyjnych, ścieki uliczne z kostki betonowej (kanalizacja deszczowa), chodniki o łącznej powierzchni 1 800 m2, zjazdy na posesje, nawierzchnia z mieszanek mineralno bitumicznych na całej długości.

Patrycja Pera
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
po
po 12.04.2018, 08:03
Dofinansowanie środków rządowych czyli od PiSu i wojewody, co ta gmina wyprawia że takie środki pozyskała ;)

Pozostałe