Kalisz: Najlepsi kaliscy uczniowie ze Stypendiami Jana Pawła II

  • 11.04.2018, 09:39
  • Patrycja Pera
Kalisz: Najlepsi kaliscy uczniowie ze Stypendiami Jana Pawła II UM Kalisz
W sali recepcyjnej ratusza uczniom kaliskich szkół, którzy wyróżniają się osiągnięciami w nauce, uroczyście zostały wręczone Stypendia im. Jana Pawła II.

Wyróżnieniem tym uhonorowano łącznie 332 prymusów. Stypendia wręczali m.in. prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński, przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Plichta, naczelnik Wydziału Edukacji Mariusz Witczak, jego zastępca Krzysztof Jurek, przedstawicielka Kapituły Stypendialnej Elżbieta Dębska, Edward Prus i przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza Igor Sulwiński. Uroczystość uświetnił występem Chór I Liceum Ogólnokształcącego pod kierownictwem Krzysztofa Niegowskiego.

- Serdecznie wam gratuluję. Dziękuję, że tak wiele wysiłku wkładacie w to, by doskonalić swoją wiedzę, swoje umiejętności. Jest to tym bardziej znaczące, że właśnie wy przejmiecie pałeczkę i w przyszłości będziecie dbali o rozwój Kalisza. Cieszę się, że Miasto może was wspierać – powiedział prezydent Grzegorz Sapiński, dodając również, iż sukcesy młodych mieszkańców miasta nie byłyby możliwe bez zaangażowania nauczycieli i rodziców. 

Najzdolniejsza kaliska młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych honorowana jest przez Miasto stypendiami, którym patronuje papież Polak. Stypendia wręczane są co pół roku, na każdy semestr danego roku szkolnego. Odbiera je kilkuset bardzo dobrych uczniów uczęszczających do kaliskich placówek oświatowych. O tym, kto otrzyma stypendium, decyduje kilkuosobowa Kapituła, która w swoich decyzjach kieruje się bardzo złożonymi kryteriami. Dwoma najważniejszymi są wyniki w nauce i sytuacja materialna ucznia. Pod uwagę brane są także postawa patriotyczna, działalność na rzecz społeczeństwa i różnego rodzaju osiągnięcia. Wysokość stypendium dla każdego ucznia szkoły podstawowej wynosi 600 zł, gimnazjalnej 700 zł, ponadgimnazjalnej 800 zł.
Pełna lista stypendystów znajduje się TUTAJ!

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe