Powiat Ostrowski: Wkrótce XIX Targi Rolno - Ogrodnicze [WIDEO]

  • 09.04.2018, 11:55 (aktualizacja 09.04.2018, 16:12)
  • Patrycja Pera
Powiat Ostrowski: Wkrótce XIX Targi Rolno - Ogrodnicze [WIDEO] Powiat Ostrowski
Każdej wiosny Targi Rolno-Ogrodnicze w Przygodzicach wzbudzają coraz większe zainteresowanie wśród zwiedzających. Oprócz technicznych nowinek dla rolników, niespotykanego wyboru roślin ogrodowych organizatorzy tradycyjnie zapewniają moc atrakcji w rodzinnej piknikowej atmosferze.

To jedna z największych imprez tego typu w południowej Wielkopolsce. Dziewiętnasta edycja Targów Rolno – Ogrodniczych odbędzie się w niedzielę 22 kwietnia 2017r. na terenach wystawowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach. Targi udostępnione zostaną zwiedzającym od godziny 9.00 do 17.00.

- Hasło tej imprezy brzmi: Wszystko dla środowiska, domu i ogrodu. Dlatego każdy znajdzie tu coś dla siebie – wyjaśnia dyrektor ZSP CKU w Przygodzicach, Tomasz Guliński. - Dla hobbystów ogrodników jest to okazja aby zakupić rośliny, ozdoby i wyposażenie ogrodów, natomiast rolnicy mogą zapoznać się z najnowszymi trendami i technologiami we współczesnym rolnictwie. Wśród wystawców pojawią się producenci maszyn rolniczych, materiałów budowlanych i urządzeń ekologicznych. Podczas targów wsparciem będą służyły punkty doradcze instytucje takie jak ZUS, KRUS, Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego oraz ARiMR. Przede wszystkim impreza ma charakter festynu rodzinnego, na którym można miło spędzić czas. Osobne atrakcje przewidzieliśmy również dla najmłodszych. Będzie pokaz starych samochodów oraz występy zespołów ludowych.

W tym roku będzie można zobaczyć nowoczesną strzelnicę, o którą niedawno ZsP CKU w Przygodzicach się wzbogaciło.

- To jedyna w Wielkopolsce strzelnica multimedialna i na niej zorganizujemy turniej strzelecki o Puchar Wójta Gminy Przygodzice - dodaje Tomasz Guliński. - Turniej rozpocznie się o 12.00 i zakończy się mniej więcej o 13.30. To będzie doskonała okazja zobaczyć laserową strzelnicę.

Targi w Przygodzicach to nie tylko stoiska, to również żyjąca scena folkowa oraz wystawy historyczne i pokazy. Tradycyjnie odbędzie się pokaz zaprzęgów konnych, na plenerowej scenie zaprezentują się zespoły artystyczne zrzeszonych przy Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach oraz z Jankowa Przygodzkiego. Podczas Targów Rolno-Ogrodniczych nastąpi rozstrzygnięcie konkurs na najlepszy produkt targowy oraz wyróżnione zostaną najładniejsze stoiska.

- Można powiedzieć, że Targi Rolno-Ogrodnicze w Przygodzicach to taki samograj lat – mówi Starosta Ostrowski Paweł Rajski. - Każdego roku powiatową szkołę w Przygodzicach odwiedzają rzesze zwiedzających. Niektórzy zamierzają podpatrzeć nowiki techniczne, inni upolować do swojego ogródka jakąś wyszukaną roślinę lub ozdobę. Formuła targów rolno-ogrodniczych sprawdza się od lat.

Jak podkreślają organizatorzy i w tym roku spodziewają się tłumów gości, wciąż też spływają zgłoszenia od zainteresowanych firm.

- Spodziewamy się ok. 200 wystawców - mówi Dariusz Sosiński, komisarz targów. - Do zamknięcia listy zostało jeszcze 2 tygodnie, a do tej pory zgłosiło się już ponad 100 wystawców. W tym momencie zarezerwowaliśmy ok 3 tys. m2 powierzchni wystawienniczej. Najliczniejszą grupę wystawców stanowią  jak co roku firmy ogrodnicze, jednak największa powierzchnię zajmują markowe firmy sprzedające sprzęt rolniczy. 

Organizatorami tegorocznej edycji, podobnie jak poprzednich są: Stowarzyszenie Na Rzecz Promocji i Rozwoju Edukacji Powiatu Ostrowskiego, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach, Powiat Ostrowski oraz Gmina Przygodzice.
 

 

Patrycja Pera

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe