Powiat Ostrowski: Inwestycja w talenty

  • 09.04.2018, 11:50
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Inwestycja w talenty
81. prymusów otrzymało w piątek szkolne stypendia Wójta Gminy Przygodzice. Tym razem wręczono je w sali wiejskiej w Przygodziczkach.

Po raz kolejny najwyższą średnią ocen - 6.0 - uzyskał Mikołaj Cieśliński ze Szkoły Podstawowej w Czarnymlesie oraz Amelia Matysiak ze Szkoły Podstawowej w Dębnicy - 5,9. Wysokość środków na stypendia ustalana jest corocznie w budżecie gminy. Za jedno półrocze wynosi zwykle od 300 zł do 350 zł.

Na nagrody mogą liczyć uczniowie ze wzorowym zachowaniem i średnią ocen co najmniej 5,3 w szkole podstawowej i 5,2 w gimnazjum, bądź tacy, którzy zajęli pozycje medalowe w zawodach sportowych na szczeblu co najmniej wojewódzkim. Stypendia przyznaje komisja złożona z radnych i dyrektorów szkół. Przewodnicząca rady gminy Janina Wojtasiak zaznaczyła w Przygodziczkach, że każdy uczniowski sukces jest rezultatem starań szkoły i domu. Zadaniem obydwu jest zapewnienie warunków do nauki i rozwoju młodego człowieka.
- Jest mi niezmiernie miło, bo spotykają się tu dzisiaj wszyscy autorzy tych osiągnięć - mówiła Janina Wojtasiak.

- Życie jest ustawiczną edukacją, na którą jesteśmy zdani szczególnie w obecnych czasach - zauważył z kolei wójt Krzysztof Rasiak.
Motywując młodych ludzi do zdobywania wiedzy, uwypuklił znaczenie tej zdobytej w szkole podstawowej.
- Ta właśnie wiedza jest fundamentem dalszego kształcenia - dodał.

Stypendystom pogratulowała także dyrektor Szkoły Podstawowej w Przygodziczkach Renata Skorupa i dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administarcyjnego Szkół w Przygodzicach Barbara Duczmal. W gali wzięli udział rodzice, opiekunowie, dyrektorzy szkół i przedszkoli, nauczyciele i samorządowcy.
MW

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe