Ostrów: Prezydent o decyzji modernizacji K1

  • 06.04.2018, 14:02 (aktualizacja 06.04.2018, 14:08)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Prezydent o decyzji modernizacji K1
Prezydent Ostrowa Beata Klimek twierdzi, że decyzja władz spółki BM Slam dotycząca modernizacji hali K1 nie ma żadnego wpływu na budowę w mieście nowej hali widowiskowo - sportowej.

Władze spółki BM Slam ogłosiły, że doszły do porozumienia z władzami Klubu Sportowego Stal w kwestii rozwiązania umowy użytkowania hali sportowej przy ulicy Kusocińskiego. W tej sytuacji zapadła decyzja o rozpoczęciu modernizacji hali K1. Poprosiliśmy prezydent Ostrowa Beatę Klimek o komentarz dotyczący tej inwestycji. Czy to coś zmienia w sprawie budowy nowej hali przy ul. Wojska Polskiego?

- Decyzja o modernizacji hali przy ul. Kusocińskiego nie ma żadnego przełożenia na podjętą wcześniej decyzję o budowie nowej hali widowiskowo - sportowej przy ul. Wojska Polskiego - mówi prezydent Ostrowa. - Spółka BM Slam miała wystarczająco dużo czasu, by mogła dojść do porozumienia z użytkownikiem tego obiektu. Mimo to, do grudnia 2017 roku do tego porozumienia nie doszło. Zastanawiające jest to, że do porozumienia dochodzi dziesięć dni po sesji, na której zapada decyzja o budowie nowej hali przez miasto. Jeśli jednak taka decyzja została podjęta przez właścicieli K1, to mają do niej pełne prawo i ja życzę im powodzenia. Podkreślam jednak, to prywatna decyzja, prywatnych właścicieli dotycząca prywatnych obiektów. Natomiast miasto chce budować miejską halę widowiskowo - sportową i taką właśnie halę - która służyć będzie całemu społeczeństwu wiele lat - będziemy budować. W kwietniu br. będziemy ogłaszać przetarg.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe