Ostrów: Denis Urubko gościem ostrowskiej "Czwórki"! [ZDJĘCIA] [WIDEO]

  • 06.04.2018, 13:26 (aktualizacja 09.04.2018, 10:14)
  • Patrycja Pera
Ostrów: Denis Urubko gościem ostrowskiej "Czwórki"! [ZDJĘCIA] [WIDEO]
Ostrowska "Czwórka" ponownie zaskakuje. Tym razem gościem był Denis Urubko, znany himalaista z akcji ratowniczej na Nanga Parbat.

Już niedługo będzie można powiedzieć, że najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Ostrowie będą odbywały się w Szkole Podstawowej nr 4. Mamy początek kwietnia, a szkoła zdążyła spotkać się z Dorotą Zawadzką, Jaśkiem Melą a dzisiaj z Denisem Urubko.
Denis Urubko urodził się w 1973 roku w Niewinnomyssku (Rosja). To rosyjski himalaista i instruktor wspinaczki, który w 2015 roku zdobył obywatelstwo polskie. Jednak jego kariera nabrała tempa dopiero w tym roku, ponieważ 27 stycznia 2018 roku wspólnie z Adamem Bielickim, Piotrem Tomalą i Jarosławem Batorem, przerwał zimową wyprawę na K2, by wziąć udział w akcji ratowniczej na Nanga Parbat, której celem była pomoc schodzącym ze szczytu Élisabeth Revol i Tomaszowi Mackiewiczowi. Udało się uratować tylko Revol, natomiast ze względu na ekstremalne warunki pogodowe, dojście do Mackiewicza nie było możliwe.
W lutym bieżącego roku postanowił przeprowadzić samotny atak szczytowy K2 bez konsultacji z  kierownictwem wyprawy, co wywołało konflikt z zespołem i następnie opuścił wyprawę.
Dzisiaj spotkał się z uczniami SP4, w ramach spotkania w Ostrowskim Centrum Kultury, który zaplanowany jest dzisiaj o godzinie 18.00. Bilety kosztują 39 zł i dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na leczenie Maksymiliana Mareckiego. 
Denis Urubko nie miał za wiele czasu, ale  wystarczyło ok. 30 minut jego opowieści, by  wzbudzić w dzieciach motywację i chęć realizowania swoich  marzeń. 
Organizatorem spotkania w OCK jest firma Info-GLOBAL.
 

 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
aga
aga 08.04.2018, 21:01
Brawo!!! świetna sprawa!

Pozostałe