Ostrów: Pytania o halę radnego Jędrzejaka

  • 05.04.2018, 09:15
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Pytania o halę radnego Jędrzejaka
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, na której tak gorąco dyskutowano hali sportowo - widowiskowej, radny Łukasz Jędrzejak wystąpił z interpelacją w której dopytywał, czy w poprzednich kadencjach Rady Miejskiej były podejmowane przez ówczesne władze miasta jakiekolwiek konkretne działania w sprawie budowy hali.

W interpelacji radnego Łukasza Jędrzejaka przeczytać można: ,,Nawiązując do toczącej się od wielu lat dyskusji w sprawie budowy hali widowiskowo-sportowej zwracam się o kompleksową informację, czy w poprzednich kadencjach Rady Miejskiej  tj. V i VI (lata 2006-2014) były podejmowane przez ówczesne władze miasta jakiekolwiek konkretne działania w sprawie ww. inwestycji oraz jaka dokumentacja z tych działań jest w posiadaniu Urzędu Miejskiego. W szczególności proszę o następujące informacje:
Czy w latach 2006-2014:
* ustalono i wskazano lokalizację hali widowisko-sportowej i czy proces ten został udokumentowany w Urzędzie Miejskim?
* podjęto prace nad opracowaniem programu funkcjonalno-użytkowego hali widowiskowo-sportowej lub jej dokumentacji projektowej?
* czyniono starania o pozyskanie dofinansowania zewnętrznego do budowy hali widowiskowo-sportowej, czy są one udokumentowane w Urzędzie Miejskim?
* stworzono fiszki i składano wnioski aplikacyjne o dofinansowanie zewnętrzne budowy hali widowiskowo-sportowej w ramach programów unijnych, krajowych lub regionalnych, czy jest to udokumentowane  w Urzędzie Miejskim?
* składano wnioski, dokumenty lub pisma w sprawie budowy hali widowiskowo-sportowej do Ministerstwa Sportu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu lub innych instytucji rządowych i samorządowych, czy jest to udokumentowane w Urzędzie Miejskim?''  

- Ponieważ wszyscy dziś mówią, że są zwolennikami budowy nowej hali chciałbym się dowiedzieć co w tej sprawie zrobiono wcześniej - mówi Łukasz Jędrzejak. - Dlatego poprosiłem  o udostępnienie wykazu dokumentacji (pism, wniosków, notatek, protokołów itp.) z działań władz miasta Ostrowa Wielkopolskiego w sprawie budowy hali widowiskowo - sportowej w latach 2006-2014 (kadencje V i VI) będącej w posiadaniu Urzędu Miejskiego wraz z jej kserokopiami.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe