Kalisz: "Miasto straci przez działania Sapińskiego!"

  • 04.04.2018, 11:20 (aktualizacja 04.04.2018, 11:26)
  • Patrycja Pera
Kalisz: "Miasto straci przez działania Sapińskiego!"
Prezydent Kalisza odwołując swoich dwóch zastępców zapewniał, że spróbuje poprowadzić urząd bez nich, powołując się na działalność innych samorządów. Zapytaliśmy kaliskich radnych, jak oceniają wydolność pracy urzędu w obecnej sytuacji.

W poniedziałek, 9 marca, prezydent Grzegorz Sapiński odwołał swoich zastępców Karolinę Pawliczak (SLD) i Artura Kijewskiego (PiS), ale już po niespełna dwóch tygodniach, 20 marca, prezydent powołał nowego wiceprezydenta Tomasza Rogozińskiego, który do tej pory pełnił funkcję naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miasta Kalisza. A przecież jeszcze przed odwołaniem swoich zastępców prezydent mówił, że spróbuje pokierować urzędem w uszczuplonym składzie. Tylko pytanie, czy w ogóle próbował, bo przecież już 14 marca był w Belgii w La Louviere, by wziąć udział w uroczystościach karnawałowych.   

- Prezydent powiedział przy odwoływaniu, w piątek, że spróbuje sam poprowadzić urząd - przypomina Dariusz Grodziński, kaliski radny PO. -  Następnie w niedzielę popołudniu udał się na wyjazd służbowy do Belgii do La Louviere, gdzie był tam aż do środy, ponieważ odbywały się tam imprezy karnawałowe oraz 20-lecie partnerstwa Kalisza z tym miastem. W czwartek wrócił na jeden dzień do pracy i stwierdził, że ma jej za dużo i w ciągu kilku dni powołał kolejnego zastępcę -Tomasza Rogozińskiego. To jest kuriozalne, ponieważ pan Sapiński nawet nie zdążył podjąć próby. Zrobił to w swoim stylu, pod pretekstem służbowego wyjazdu i robi wszystko, aby nie być w pracy. Zresztą wszyscy o tym mówią, że liczba jego absencji jest bardzo duża, przez co nie nadzoruje pracy samego urzędu. Moim zdaniem, prezydent sobie nie radzi. Ma predyspozycje psychofizyczne, tylko do funkcji reprezentatywnych, ale nie ma ich do ciężkiej, "główczej", merytorycznej pracy.

Tadeusz Skarżyński (PiS),który do niedawna był w koalicji z prezydentem również uważa, że Kalisz traci przez działania Sapińskiego. Dodał, że bardzo cenił sobie pracę i osobę nowego wiceprezydenta Tomasza Rogozińskiego jako naczelnika i ma nadzieje, że podoła temu zdaniu. 

 - Na prawdziwą ocenę wydolności pracy urzędu przyjdzie jeszcze czas - mówi Tadeusz Skarżyński. - Uważam, że będziemy mieli do czynienia w najbliższych tygodniach, miesiącach z ewidentnym osłabieniem pracy urzędu, zwłaszcza pod kątem przygotowań do działań inwestycyjnych. Według mnie, Kalisz bardzo mocno na tym straci, na tych posunięciach, których dokonał prezydent. Powiedzmy sobie wprost, były one bardziej aktem politycznym niż rzeczywistą potrzebą.

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe