Kalisz: 15 kolizji, 7 pijanych kierowców - kaliscy policjancji podsumowują świąteczny weekend

  • 03.04.2018, 12:38
  • Patrycja Pera
Kalisz: 15 kolizji, 7 pijanych kierowców - kaliscy policjancji podsumowują świąteczny weekend KMP Kalisz
Jak co roku kaliscy policjanci dbali o to, byśmy spokojnie spędzili święta nie tylko w miejscu zamieszkania, ale również i w podróży. Policjanci, od piątku 30 marca do wtorku 3 kwietnia, prowadzili na drogach działania pod nazwą „Bezpieczny weekend - Wielkanoc 2018”.

W świątecznej akcji, mającej na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach i nie tylko, uczestniczyło ponad 300 policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.
Policyjne działania rozpoczęły się w Wielki Piątek o godzinie 6:00. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących oraz nad płynnością ruchu. W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów, a także sposób przewożenia dzieci. Szczególną uwagę zwracali także na zachowanie kierujących, jak i pieszych w rejonach przejść dla pieszych. Więcej patroli było także na trasach wylotowych, w rejonach kościołów, a także na osiedlach mieszkaniowych.
Świąteczny weekend można uznać za bezpieczny. Od piątku do poniedziałku, na terenie miasta i powiatu kaliskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Podczas tych czterech dni działań funkcjonariusze odnotowali łącznie 15 kolizji, aż do 10 z nich doszło w Wielki Piątek.
Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, każdego dnia prowadzili na drogach kontrole stanu trzeźwości. Policjanci podejmując tego typu działania chcą wyeliminować z dróg osoby, które mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla samych siebie, ale też dla innych uczestników ruchu drogowego. Podczas działań „Wielkanoc 2018” policjanci zatrzymali, 7 kierowców którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu.
Jak wykazały policyjne kontrole, niestety nadal nie wszyscy kierowcy respektują obowiązujące przepisy dotyczące ograniczeń prędkości. W trakcie działań funkcjonariusze z kaliskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy 4 kierowcom, którzy rażąco przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym.
Działania „Bezpieczny weekend - Wielkanoc 2018” trwają, dlatego również dziś większa ilość funkcjonariuszy pełni służbę na drogach. KMP Kalisz

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe