Powiat Kaliski: Rekord Guinnessa pobity!

  • 03.04.2018, 10:59
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: Rekord Guinnessa pobity! UG Opatówek
Uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej w Tłokini Wielkiej wraz z opiekunkami Anną Andrzejewską oraz Katarzyną Wyborną wzięli udział w IV Pikniku Matematycznym mPotęga, który odbył się Warszawie.

Część oficjalna pikniku rozpoczęła się rejestracją oraz powitaniem wszystkich uczestników. Następnie dokonano podsumowania IV edycji programu mPotęga. Kolejnym punktem programu była prezentacja ''Pi razy oko'', którą przedstawiła Van Anh Dam.
Około godz.11:10 wszyscy uczestnicy udali się na warszawskie Bulwary Wiślane, w okolicach Centrum Nauki Kopernik. Tam odbyła się próba pobicia Rekordu Guinnessa na najdłuższą linię osób prezentujących rozwinięcie liczby Pi.W wydarzeniu wzięło udział 627 osób. Pomimo deszczu, próba pobicia rekordu została zaliczona. Teraz czekamy na potwierdzenie wpisu rekordu do Księgi Guinnessa. Po tym wydarzeniu uczestnicy pikniku udali się na poczęstunek, a następnie zwiedzali ekspozycje Centrum Nauki Kopernik. Na zakończenie otrzymali upominki oraz certyfikaty uczestnictwa.

Organizatorem wydarzenia była Fundacja mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć. Patronatem objęło Centrum Nauki Kopernik.

 

Patrycja Pera

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe