Ostrów: Być jak Ignacy

  • 08.03.2017, 18:06
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Być jak Ignacy
W listopadzie 2016 roku Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim przystąpiła do udziału w Ogólnopolskim Konkursie o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego pod patronem honorowym Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego oraz Telewizji Polskiej i Polskiego Radia.
Razem z "Dziewiątką" rywalizuje 156 innych szkół podstawowych z całej Polski. Konkurs ma na celu propagowanie wiedzy na temat polskiej myśli naukowej wśród uczniów, sylwetki Ignacego Łukasiewicza oraz rozwoju przemysłu naftowego i gazowego. Organizatorzy konkursu Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza z Warszawy zakłada też, że w trakcie trwania konkursu będą propagowane nauki matematyczno-przyrodnicze i działania edukacyjne oparte na aktywnym doświadczaniu, obserwowaniu, tworzeniu sytuacji bliskich naukowym dziedzinom wiedzy. W planach uczniów ostrowskiej "Dziewiątki" są ponadto spotkania z ornitologiem, wizyta w planetarium, wycieczki przyrodnicze. Młodzi naukowcy dzięki umiejętnościom programistycznym przedstawią wybrane zagadnienia w postaci animacji, gier oraz programów komputerowych dla kolegów i koleżanek ze szkoły oraz dla lokalnej społeczności.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe