Ostrów: Z gitarą przez świat

  • 02.04.2018, 10:30
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Z gitarą przez świat
W najbliższy czwartek, 5 kwietnia, o godz. 19.00 Galeria PIK Ostrowskiego Centrum Kultury zaprasza na wernisaż fotografii Jacka Jędrzejaka.

To nowa rola Jacka Jędrzejaka, który do tej pory był znany głównie jako basista i główny wokalista zespołu BIG CYC. Kompozytor, autor tekstów, członek grup CZARNO CZARNI, a wcześniej ROKOSZ. Twórca takich przebojów jak Makumba, Nogi, Słoiki czy Berlin Zachodni. Od wielu lat pojawia się w czołówce serialu Świat według Kiepskich śpiewając piosenkę tytułową. Ze swymi zespołami nagrał ponad 20 płyt. Zagrał ok 3000 koncertów. Występował m.in. w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii, Irlandii, Holandii, Belgii ,Finlandii, Szwecji, Słowacji i Szwajcarii. Nagrywał piosenki w duetach z Maciejem Maleńczukiem (Teczka), Pawłem Kukizem (Lecę w dół), K.A.S.Ą (Homotubisie), Jerzym Połomskim (Bo z dziewczynami), Olkiem Klepaczem (Ballada o ścierwojadach), Marylą Rodowicz (Mam to w nosie, Łazik z Tormesu).

Uczestnik happeningów Pomarańczowej Alternatywy. Publikował w Gazecie Wyborczej, przez wiele lat prowadził audycję radiową Radio Big Cyc. Bohater filmu dokumentalnego Rokędrolowiec w reż. W. Frąckowiaka. Absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Łódzkiego. W listopadzie 2013 roku nakładem wydawnictwa Bellona ukazała się pierwsza podróżnicza książka Jacka Jędrzejaka Kontrabas i bumerang. W styczniu 2016 oficyna Zysk i s-ka wydała drugą, Z gitarą przez Antyle.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe