Powiat Ostrowski: Maria Stawicka z Przygodzic druga w Wielkopolsce

  • 31.03.2018, 13:33
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Maria Stawicka z Przygodzic druga w Wielkopolsce
Uczennica ZSP CKU w Przygodzicach została finalistką Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Maria Stawicka zajęła drugie miejsce pokonując ponad siedmiuset uczniów z województwa.

Finał I Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie odbył się w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Zaszczytne drugie miejsce wywalczyła uczennica II klasy zarządzania kryzysowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach - Maria Stawicka.

Olimpiada składała się z trzech etapów. Pierwszy i drugi o zasięgu regionalnym miał miejsce odbył się w Ostrzeszowie. Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do finału, byli zobowiązani przygotować autorski projekt pt. „Moja okolica – bezpieczna i przyjazna”. Zadaniem uczniów było dokonanie oceny zagrożeń oraz zjawisk negatywnych występujących w najbliższym otoczeniu (w miejscu zamieszkania, otoczeniu szkoły wraz z drogą do i ze szkoły). Maria Stawicka, jako główny temat przygotowanego projektu, wybrała szeroko pojęte nauczanie pierwszej pomocy. Koordynatorem z ramienia szkoły był nauczyciel Jerzy Seleta.
- Sukces naszej uczennicy jest tym większy, iż olimpiada cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, w sumie brało udział 703 uczniów z całego województwa. Zajęcie drugiego miejsca to efekt wielomiesięcznej pracy, zaangażowania w życie szkoły i lokalnej społeczności – wyjaśnia opiekun Jerzy Seleta.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe