Kalisz: Pożar w ZUS-ie i dwie osoby ranne. Strażacy ćwiczyli akcje ratowniczą!

  • 29.03.2018, 13:36 (aktualizacja 03.04.2018, 10:41)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Pożar w ZUS-ie i dwie osoby ranne. Strażacy ćwiczyli akcje ratowniczą! asp. Szymon Zieliński, materiały ZUS
Od 27 do 29 marca br. Komenda Miejska PSP w Kaliszu zorganizowała praktyczne ćwiczenia ratowniczo – gaśnicze w budynku Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Kaliszu przy ul. Konopnickiej.

Zorganizowane ćwiczenia zakładały realizacje następujących założeń: podjęcie odpowiednich działań z uwzględnieniem taktyki działań rat-gaś przy pożarach budynków administracyjnych, przeprowadzenie odpowiedniego rozpoznania, ewakuacja osób, wykonanie KPP przy osobach poszkodowanych (osoby podtrute dymem, poparzone), a także sprawdzenie zabezpieczenia wodnego na terenie zakładu. Założenie obejmowało pożar w pomieszczeniu biurowym na drugim piętrze w którym zostały poszkodowane dwie osoby. Działania strażaków polegały na poprowadzeniu linii gaśniczej klatką schodową i zlokalizowaniu pożaru, równocześnie przystąpiono do przeszukiwania budynku w celu znalezieniu osób poszkodowanych. Na potrzeby ćwiczeń wykorzystano kanały ratowniczo-gaśnicze oraz kanał dowodzenia i współdziałania. Po ugaszeniu pożaru budynek został oddymiony z wykorzystanie instalacji przeciwpożarowej znajdującej się w budynku. W ćwiczeniach wzięły udział jednostki JRG nr 1 i 2 z Kalisza oraz jednostki OSP z terenu miasta Kalisza: OSP Kalisz-Dobrzec oraz OSP Kalisz-Lis. Ćwiczenia zakończyły się podsumowaniem i wnioskami z zrealizowanych zadań. Opracował: asp. Szymon Zieliński

Patrycja Pera

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe