Powiat Ostrowski: Święta wielkanocne w Publicznym Przedszkolu w Ociążu! [WIDEO]

  • 27.03.2018, 15:46
  • Patrycja Pera
Powiat Ostrowski: Święta wielkanocne w Publicznym Przedszkolu w Ociążu! [WIDEO]
Były palemki, stroje, inscenizacja sceniczna, ale przede wszystkim uśmiechy na twarzach przedszkolaków i rodziców.

W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy, redakcja Naszego Rynku wybrała się do Publicznego Przedszkola w Ociążu, by sprawdzić jak przedszkolaki przygotowują się do tegorocznych  świąt.

To już 3. raz, kiedy dzieci spotykają się. Najpierw zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne w inscenizacji scenicznej. Następnie odbyły się warsztaty "Palmy wielkanocnej", gdzie dzieci razem z rodzicami i zaproszonymi gośćmi przygotowywali palmy wielkanocne. 

- Dzieci bardzo chętnie biorą udział w takich wydarzeniach - mówi Anna Matuszczak, dyrektor Publicznego Przedszkola w Ociążu . - Daje im to możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami i talentami. 

Spotkanie było doskonałą okazją, aby przedszkolaki zapoznali się z obrzędami, poznali historię oraz znaczenie świąt, ale przede wszystkim kultywowali tradycje wielkanocne.  A taką z pewnością jest wykonywanie i ozdabianie palmy wielkanocnej, która następnie święcona jest w Niedzielę Palmową. W zależności od regionu Polski, z poświęconą palmą związane są zwyczaje i przesądy. I tak: połknięcie bazi miało gwarantować brak bólu głowy i chorób gardła, a wetknięta za świętym obrazem suszono, by spalić ją zimą. Powstały popiół wykorzystywany był w czasie  Środy Popielcowej.


 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe