Ostrów: W żłobku jest już blisko 300 miejsc

  • 27.03.2018, 13:27 (aktualizacja 28.03.2018, 09:34)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: W żłobku jest już blisko 300 miejsc
Ostrowski Żłobek Miejski ma blisko 300 miejsc dla maluchów. Przypomnijmy, że na początku kadencji było ich 80. To wspaniała wiadomość dla rodziców, zwłaszcza mam, które po okresie urlopu macierzyńskiego chcą wrócić do pracy, pozostawiając dziecko pod dobrą opieką.

Do 20 marca trwał nabór uzupełniający do ostrowskiego żłobka. Nowe, dodatkowe miejsca powstały dzięki ustawowym zmianom wprowadzonym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Do tej pory w żłobkach musiały funkcjonować odrębne bawialnie i sypialnie dla dzieci.
- Kiedy tylko dowiedziałam się o zmianie przepisów, dostałam od prezydent zielone światło, aby rozpocząć przygotowania do powiększenia naszego żłobka - mówi Ewa Brzozowska, dyrektor Żłobka Miejskiego. - Nie traciliśmy więc czasu, ale od razu przystąpiliśmy do pracy, by jak najszybciej udostępnić miejsca dla kolejnych maluchów. Miejsca, na które rodzice czekają już od wielu miesięcy na liście rezerwowej.

- Młode mamy po urlopie macierzyńskim chcą jak najszybciej wrócić do pracy, ale często mają z tym problem, bo nie mają z kim zostawić swoich ukochanych maluchów - mówi prezydent Beata Klimek. - Nie każdy ma babcię, która zaopiekuje się maluchem. Często babcie też jeszcze pracują zawodowo. Nie każde młode małżeństwo, które przecież zwykle jest na dorobku może też sobie pozwolić na opiekunkę czy prywatny żłobek. My chcemy, aby młodym rodzinom w naszym mieście żyło się lepiej, by czuli, że myślimy o nich i że tu jest ich miejsce na ziemi. Stąd od początku kadencji robiliśmy wszystko, by tych miejsc było jak najwięcej. Zaczynaliśmy z 80 miejscami, dziś możemy z dumą się cieszyć, że mamy ich blisko 300.

Żłobek Miejski w Ostrowie Wielkopolskim składa się z dwóch oddziałów - przy ul. Jankowskiego i Waryńskiego. Dwa lata temu przy ul. Jankowskiego piętro opuszczone przez Publiczne Przedszkole nr 3 zostało zaadoptowane na potrzeby żłobka. W ubiegłym roku uruchomiono nowoczesny oddział przy ul. Waryńskiego.

Liczba miejsc w ostrowskim żłobku
* rok 2015 – 80
* rok 2016 – 146
* rok 2017 – 221
* rok 2018 - 299

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe