Kalisz: Dwa nowe połączenia Poznań - Kalisz - Poznań!

  • 27.03.2018, 10:10 (aktualizacja 28.03.2018, 09:33)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Dwa nowe połączenia Poznań - Kalisz - Poznań! Facebook/Koleje Wielkopolskie
To dobra wiadomość dla mieszkańców Kalisza. Im więcej połączeń ze stolicą wielkopolski, tym łatwiejszy dostęp do edukacji i rozwoju zawodowego.

Koleje Wielkopolskie wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego  planują w rozkładzie jazdy 2018/19 uruchomić dwie par połączeń Poznań - Kalisz - Poznań. Mają to być pociągi przyspieszone zatrzymujące się tylko na wybranych stacjach.

- Sprawne i szybkie połączenie komunikacyjne Kalisza z Poznaniem i odwrotnie jest kluczowe z punktu widzenia rozwoju naszego regionu - wyjaśnia Marzena Wodzińska, członek zarządu UMWW. -  Dwa mocne ośrodki gospodarcze nie mogą pozostać bez możliwości bezpośredniego podróżowania, dając szansę na mobilność edukacyjną i zawodową naszym mieszkańcom. Na mój wniosek i za przychylnością Marszałka Wojciecha Jankowiaka, planowane jest uruchomienie dwóch dodatkowych par połączeń Poznań - Kalisz - Poznań. 

Mieszkańcy Aglomeracji Kalisko - Ostrowskiej mogą wybrać nazwę planowych lini kolejowych.
 
- Dajemy Wam możliwość nazwania tych dwóch par pociągów! - informują Koleje Wielkopolskie. -  Propozycje nazwy pociągów, najlepiej gdyby były związane z subregionem kaliskim należy wpisywać poniżej w komentarzach(na facebook-u). Spośród najlepszych komentarzy wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego wyłonimy zwycięzców. Zachęcamy do wspólnej zabawy.

Dla osób, których propozycje nazw zostaną wybrane przewidywane są nagrody. Na Wasze komentarze czekają do 2 kwietnia.

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe