Powiat Kaliski: Tajemnice historii w Liskowie

  • 26.03.2018, 12:44
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: Tajemnice historii w Liskowie GOK Lisków
Niezwykłe spotkanie dla miłośników i pasjonatów historii pt. „Tajemnice historii ”odbyło się 17 marca 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Liskowie

Na to niecodzienne spotkanie zaprosiło Stowarzyszenie Regionalna Grupa Historyczna "Schondorf" oraz  dyrekcja Gminnego Ośrodka Kultury w Liskowie. Licznie przybyli goście z dużym zainteresowaniem wysłuchali  wystąpień  prelegentów. Pierwszy wykład pt. "Enigmatycznie o historii" poprowadził  Dariusz Sosiński prezes Ostrowskiego  Stowarzyszenia  Eksploracyjno-Historycznego "Enigma". Wykład na temat "Fortyfikacji Armii Poznań: Historia i Współczesność"  poprowadził Tomasz Dolinkiewicz  z Fundacji „Walkiria”. Tajemnicami i ciekawostkami  związanymi z Powstaniem Styczniowym w Wielkopolsce podzielił się Eugeniusz Wypyszyński. Na sobotnie spotkanie, Karol Matczak przygotował wystawę oraz związaną z nią prelekcję pn. „Strychy i śmietniki – skarbnice historii”. Pasją kolekcjonerską i najnowszymi ustaleniami związanymi z terenem Borowa podzielił się Arkadiusz Stefaniak, prezes Stowarzyszenia Regionalna  Grupa Historyczna Schondorf. 
Przybyli goście mieli również okazję zwiedzić Izbę Pamięci Gminy Lisków, która od ubiegłego roku mieści się w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Liskowie.
 

Patrycja Pera

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe