Ostrów: "Czwórka" motywuje razem z Jaśkiem Melą! [ZDJĘCIA]

  • 26.03.2018, 11:39 (aktualizacja 27.03.2018, 09:48)
  • Patrycja Pera
Ostrów: "Czwórka" motywuje razem z Jaśkiem Melą! [ZDJĘCIA]
Ostrowska "Czwórka" ponownie zaskakuje. Tym razem w szkolnych murach gościł Jasiek Mela, znany podróżnik i działacz społeczny.

O tym, że nie wszystkie marzenia się spełniają i jak dużo pracy trzeba włożyć, aby choć trochę się do nas zbliżyły, mogli usłyszeć uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim.
- Chcę wam opowiedzieć o tym, czego nie widać w telewizji, czy na filmie, czego nie widać na zdjęciach - mówił Jasiek Mela do uczniów. -  To można sobie tak łatwo pomyśleć, ja też bym tak chciał, jak to się mówi, wielkich rzeczy dokonać. Mało kto o tym pamięta, że aby je osiągnąć trzeba w to włożyć kosmiczną ilość pracy.

Jasiek Mela opowiadał o tym ile czasu zajmowały mu przygotowania do wyprawy na biegun i jak łączył je z obowiązkiem chodzenia do szkoły. Ale przede wszystkim mówił o motywacji. Opowiedział również o swoich osobistych tragediach, stracie młodszego brata, czy wypadku, w którym stracił nogę i rękę. Przyznał również, że największa walkę stoczył z akceptacją swojej niepełnosprawności. Pogodzony z tym faktem, podciągnął nogawkę do kolan, ściągnął protezę i pokazał ją uczniom, uśmiechając się przy tym. Przekonywał, że niepełnosprawność to nie jest brak nogi, oka czy dłoni, lecz że znajduje się ona w głowie. 

Jan Mela urodził się 30 grudnia 1998 roku w Gdańsku. W 2002 roku w Malborku wszedł podczas deszczu do niezabezpieczonej stacji transformatorowej i poraził go prąd. Niestety stracił lewe podudzie i prawe przedramię. Dwa lata później w 2004 roku, razem z Markiem Kamińskim zdobył biegun północny. Jednak to nie koniec jego wojaży. W 2008 zdobył szczyt na Kilimandżaro, 2009 roku Elbrus - najwyższy szczyt Kaukazu oraz w 2010 roku wybrał się na ścianę skalną El Capitan w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Jest również założycielem fundacji "Poza Horyzonty".

Szkoła intensywnie angażuje się w różne projekty. Jednym ze sztandarowych, którym może się pochwalić jest "Żółty Talerz" realizowany przez Kulczyk Fundation. Niedawno gościli Dorotę Zawadzką, znaną Nianię, a dzisiaj był Jasiek Mela. Jeżeli myślicie, że szkoła może kojarzyć się z nudą, to z pewnością nie dotyczy to Szkoły Podstawowej nr 4.
 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Aga
Aga 26.03.2018, 20:22
Wspaniale. Wreszcie w Szkole Podstawowej nr 4 dzieje się dobrze, wręcz doskonale! Brawo!

Pozostałe