Powiat Ostrowski: Rajd z Marzanną

  • 26.03.2018, 11:23
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Rajd z Marzanną
Na wyprawę w ramach wiosennego cyklu "Marzanna" wyruszył w sobotę rajd turystyczny ostrowskiego oddziału PTTK. Akcja promuje m.in. rekreację i zdrowy styl życia.

Tym razem uczestnicy rajdu odkrywali gminę Przygodzice, wędrując po jej szlakach. W teren wyruszyło ok. 200. osób; akcję tradycyjnie wsparł samorząd gminy. Ma ona - w intencji władz gminy Przygodzice - zachęcić mieszkańców i turystów do aktywnego spędzania czasu, a także promować walory przyrodnicze terenu. Tegorocznym przesłaniem rajdu było hasło "Turystyka łączy pokolenia". Turystyczny przekaz nawiązywał także do obchodzonego w tym roku 100-lecia Powstania Wielkopolskiego. Oprócz wędrówek, wybierano najciekawszą Marzannę, przeprowadzono także konkursy piosenki turystycznej, przyrodniczej i krajoznawczej. Przystankiem na trasie była m.in. przygodzicka Chata Regionalna. Metę rajdu i jego zaplecze usytuowano w sali wiejskiej w Wysocku Małym.
Impreza odbyła się na zasadach non profit. Była ona adresowana do wszystkich chętnych, nie tylko rodzin, ale także grup szkolnych, przyjaciół lub turystów indywidualnych. Imprezie patronował wójt Krzysztof Rasiak.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe