Ostrów: Parking buforowy po przetargu

  • 08.03.2017, 08:52
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Parking buforowy po przetargu
Zakończył się przetarg na budowę parkingu buforowego, który zlokalizowany zostanie przy ostrowskim Stadionie Miejskim. Ostrowianie będą mogli zaparkować tam samochód i w dalszą drogę wyruszyć komunikacją miejską, bądź rowerem miejskim, którego stacja również będzie usytuowana koło stadionu. Parking ten to kolejne 112 miejsc parkingowych w centrum miasta.
Do przetargu ogłoszonego przez miasto Ostrów Wielkopolski oferty zgłosiły dwie firmy. Korzystniejszą okazała się propozycja Przedsiębiorstwa Budownictwa Drogowego i Ogólnego KANBRUK z Ostrowa. - Inwestycja zrealizowana zostanie w systemie zaprojektuj wybuduj. To znaczy, że firma w pierwszym etapie wykona dokumentację projektowo - kosztorysową, w drugim roboty budowlane. Koniec pierwszego etapu zaplanowano na 23 czerwca tego roku, a zakończenie prac na 15 grudnia - informuje Jakub Szczurek, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Wymagany okres gwarancji na wykonane prace budowlane wynosi 5 lat. Dodatkowy okres gwarancji zaoferowany przez wykonawcę to kolejne 5 lat. Wartość inwestycji opiewa na 1.805.025 zł. - Budowa parkingu buforowego jest częścią większego projektu mającego na celu unowocześnienie transportu miejskiego wraz z innymi działaniami niskoemisyjnymi. Dzięki pozyskanym niemal 15 milionom złotych dofinansowania, parking na 112 miejsc, wraz ze ścieżką rowerową oraz węzłem komunikacyjnym, będzie nas kosztował jedynie 15% kwoty uzyskanej w przetargu, czyli nieco ponad 270 tys. - informuje Beata Klimek, prezydent miasta. Zlokalizowany obok Stadionu Miejskiego parking ma zachęcać mieszkańców do pozostawienia tam samochodu i kontynuowania podróży autobusem lub rowerem. - W ramach tego projektu Miejski Zakład Komunikacji zakupi autobusy niskoemisyjne oraz elektryczne. W ten sposób, rezygnując z jazdy samochodem, przyczynimy się do poprawy jakości powietrza w naszym mieście - dodaje prezydent. W projekcie zaplanowano także powstanie dwóch stacji roweru miejskiego. Jedna z nich usytuowana zostanie przy parkingu buforowym. Druga ulokowana będzie w okolicy dworca kolejowego. Sieć ma być rozbudowywana dzięki funduszom zewnętrznym.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe