Kalisz: Okręgowy zjazd pielęgniarek i położnych

  • 24.03.2018, 14:43
  • Patrycja Pera
Kalisz: Okręgowy zjazd pielęgniarek i położnych
Po raz 33. pielęgniarki i położne wzięły udział w Okręgowym Sprawozdawczym Zjeździe, który odbył się w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Perzyny. Wśród zaproszonych gości obecny był Grzegorz Sapiński, Prezydenta Miasta Kalisza.

Zjazd otworzył Marek Przybył, przewodniczący Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Kaliszu.

Na początku spotkania uhonorowano panią Sylwię Gałęzewską-Bijak - specjalistkę pielęgniarstwa chirurgicznego z Oddziału Neurochirurgicznego kaliskiego szpitala, która znalazła się wśród laureatów eliminacji wojewódzkich konkursu „Pielęgniarka Roku 2017”, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie. O tytuł zawalczy w maju w Krakowie.

Zofia Małas, prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych zapoznała zebranych z aktualną sytuacją pielęgniarek i położnych w Polsce, w tym z raportem dot. zabezpieczenia społeczeństwa w świadczenia pielęgniarskie. Przedstawiła także obszary, które są przedmiotem strategii na rzecz rozwoju pielęgniarstwa i położnictwa w Polsce.

– Trudno przecenić rolę, jaką w naszym życiu odgrywa służba zdrowia. Tym samym trudno przecenić pracę pielęgniarek i położnych, z którymi każdy z nas, nie oszukujmy się, na różnych etapach życia zetknął się lub zetknie. To wasza kompetencja, wiedza, doświadczenie i tak ważna w tym zawodzie empatia często dają siłę i nadzieję na powrót do zdrowia – mówił prezydent Grzegorz Sapiński. – Przyjmijcie proszę serdeczne podziękowania w imieniu wszystkich mieszkańców Kalisza za waszą pomoc, opiekę i zaangażowanie.

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych stanowi jednostkę organizacyjną samorządu pielęgniarek i położnych. Jej najwyższym organem jest okręgowy zjazd, który w szczególności podejmuje kwestie budżetowe, sprawozdawcze, wybiera delegatów na krajowy zjazd. Uczestniczą w nim delegaci rejonowi.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Ciupek

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe