Powiat Ostrowski: Obradowali w Sieroszewicach

  • 23.03.2018, 12:01
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Obradowali w Sieroszewicach
W Gminnym Ośrodku Kultury w Sieroszewicach odbyła się XXXIV Sesja Rady Gminy Sieroszewice. Na sesji obecnych było 15 radnych.

W punkcie interpelacje i zapytania radny Jerzy Kasprzak apelował o wygospodarowanie środków finansowych na budowę sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Rososzycy oraz zadbanie o bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do szkoły. Z kolei radny Mirosław Szmaj pytał kiedy zostanie ogłoszony przetarg na budowę sali gimnastycznej w Zamościu.

W czasie sesji podjęto kilka uchwał. Dwie dotyczyły zmian w budżecie na 2018 rok i zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Sieroszewice na lata 2018-2023. Podjęto uchwałę przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na terenie Gminy Sieroszewice na 2018 rok. Radni głosowali nad uchwałą dotyczącą udzielenia dotacji parafii św. Jana Ewangelisty w Ołoboku w kwocie 100 tys. zł na roboty budowlane i prace konserwatorskie przy zabytku kościoła filialnego św. Jana Chrzciciela w Ołoboku. Kolejne uchwały dotyczyły m.in.: podziału Gminy Sieroszewice na okręgi wyborcze, ustalenia stałych obwodów głosowania, wyrażenia akceptacji przez Gminę Sieroszewice na realizację inwestycji przez Gminny Ośrodek Kultury w Sieroszewicach związanej z przebudową i rozbudową o zaplecze sceniczne ośrodka.

Spotkanie było okazją do złożenia gratulacji Danucie i Ryszardowi Lubrykom prowadzącym Gospodarstwo Agroturystyczne "Pod Bocianem" w Sławinie za zajęcie pierwszego miejsca w XI edycji Konkursu na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce w kategorii Gospodarstwo Agroturystyczne w funkcjonującym gospodarstwie rolnym oraz Annie i Tadeuszowi Zatylnym z Zamościa za zwycięstwo w XXIV edycji Konkursu Rolnik - Farmer Roku w kategorii Gospodarstwa Rodzinne i zdobycie statuetki "Złotego Jabłka". Listy gratulacyjne i kwiaty przekazali wójt gminy Sieroszewice Czesław Berkowski i przewodniczący Rady Gminy Sieroszewice Paweł Siwak.

Podczas sesji dyrektor Szkoły Podstawowej w Wielowsi Mirosława Kmiecik i uczniowie Maja Łukawska, Zuzanna Gawron, Martyna Kamzol, Mateusz Piaskowski przedstawili projekt dotyczący mediacji rówieśniczych realizowany w szkole. Prelegenci podkreślali, że w planach jest utworzenie Gminnego Centrum Mediacji w Szkole Podstawowej w Wielowsi.

W wolnych głosach i wnioskach radny Henryk Jędroszka przekazał informację, że rolnicy mogą składać wnioski o wydzierżawienie gruntów. Głos zabrał także radny Stanisław Płomiński, który poinformował, że 15 kwietnia o godz. 15.00 w sali wiejskiej w Masanowie odbędzie się pokaz i szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy podczas wypadku. Ponadto prelekcję na temat bezpieczeństwa w gospodarstwie wygłosi Zdzisław Jaźwiec, kierownik KRUS-u w Ostrowie Wielkopolskim

EK

 

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe