Powiat Kaliski: Blisko 24 tys. złotych dla chorych dzieci!

  • 23.03.2018, 09:54
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: Blisko 24 tys. złotych dla chorych dzieci! M.Kraszkiewicz
Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej ogłosiło zbiórkę podczas Święta Powiatu Kaliskiego oraz Powiatowo-Miejskiego Dnia Kobiet. Zbieali dla Jania i Lenki.

16 243,02 złotych dla Jasia Tylskiego oraz 7 504,20 złotych dla Lenki Orczykowskiej, tyle pieniędzy otrzymały rodziny dzieci w trakcie powiatowych imprez. 
Jaś Tylski to chłopiec z Gminy Szczytniki, który w wigilię ubiegłego roku uległ wypadkowi. 20% jego ciała zostało objęte poważnymi poparzeniami, do tej pory trwa leczenie oraz przeszczepy skóry. Miesięczne leczenie chłopca kosztuje rodziców około 2 000 złotych. Pieniądze dla Jasia zbierali członkowie Orkiestry Dętej w Iwanowicach, w której grają rodzice Jasia.
Lena Orczykowska ma 1,5 roku i cierpi na rdzeniowy zanik mięśni SMA. Dla niej pieniądze zbierano już podczas ubiegłorocznego Dnia Kobiet, ponieważ był jej potrzebny fotelik do przewozu na rehabilitację. Tym razem zebranie środki od darczyńców będzie można przeznaczyć na dalszą rehabilitację. Lenka to bardzo dzielna dziewczynka, która niestety większość życia spędzia w szpitalach.
Rodzice Jasia i Lenki serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom wydarzeń powiatowych za cenne wsparcie i organizację zbiórek dla ich dzieci. Dziękują za to, że są wśród nas ludzie dobrego serca, którzy dzielą się dobrem, by pomóc innym w potrzebie.
 

Patrycja Pera

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe