Kalisz: Przedszkolaki powitały wiosnę [ZDJĘCIA]

  • 22.03.2018, 08:40
  • Patrycja Pera
Kalisz: Przedszkolaki powitały wiosnę [ZDJĘCIA] Niepubliczne Przedszkole im. Marii Konopnickiej w Kaliszu
„Czyste powietrze wokół nas” - pod takim hasłem dzieci z Niepublicznego Przedszkola im. Marii Konopnickiej obchodziły wczoraj pierwszy dzień wiosny.

Wiosennym korowodem z ekologiczną Marzanną, zielonym gaikiem oraz z transparentami i plakatami zachęcającymi do walki ze smogiem, wychowankowie wraz z nauczycielkami przeszli przez uliczki pobliskiego osiedla. Przedszkolaki chciały w ten sposób zwrócić uwagę mieszkańców na potrzebę walki z tym zjawiskiem oraz pokazać, że poprawa stanu powietrza jest bardzo korzystna dla zdrowia i jakości życia każdego człowieka.

Akcja rozpropagowana została również na terenie przedszkola poprzez rozwieszenie plakatów zaprojektowanych i wykonanych przez dzieci, a także poprzez cykl zajęć wprowadzających do tej tematyki, które odbyły się w dniach poprzedzających dzisiejszy happening.

Oprac. Niepubliczne Przedszkole im. Marii Konopnickiej w Kaliszu

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe