Aglomeracja: Wzrasta liczba e-zwolnień

  • 22.03.2018, 08:34
  • Patrycja Pera
Aglomeracja: Wzrasta liczba e-zwolnień pixabay
Przez ostatnie trzy miesiące liczba e-zwolnień wzrosła o ponad 60 procent. To zasługa darmowego podpisu elektronicznego udostępnionego przez ZUS oraz szerokiej akcji szkoleniowej prowadzonej przez wielkopolskie oddziały.

Od 1 grudnia ZUS udostępnił lekarzom nowy podpis elektroniczny - darmowy certyfikat do podpisywania elektronicznych zwolnień lekarskich. Do tego czasu elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA) można było podpisywać przy pomocy profilu zaufanego ePUAP lub płatnego podpisu kwalifikowanego wystawianego przez pięć centr certyfikacyjnych. Darmowy certyfikat umożliwiający podpisywanie elektronicznych zwolnień lekarskich wystawiany jest na wniosek lekarza na pięć lat. 

Od 1 stycznia 2016 r. lekarze wystawili 2521620 elektronicznych zwolnień lekarskich. W Wielkopolsce w tym okresie takich zwolnień zostało wystawionych 219947. Gdy ZUS wprowadził darmowy certyfikat, liczba elektronicznych zwolnień wzrosła o przeszło 60 procent.

Ponadto,wielkopolskie oddziały ZUS podejmują szereg działań mających ułatwić obsługę e-zwolnień.

- Oddział ZUS w Ostrowie Wielkopolskim wychodzi naprzeciw potrzebom swoich klientów i organizuje szkolenia z zakresu obsługi e-zwolnień, a także pomaga rejestrować profile na Platformie Usług Elektronicznych ZUS - podkreśla Donata Szopińska-Frąszczak,  dyrektor ostrowskiego Oddziału ZUS - Począwszy od grudnia ubiegłego roku, podczas 98 spotkań przeszkoliliśmy 652 lekarzy i 832 płatników składek.

ZUS, Ostrów Wielkopolski.

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe