Ostrów: Startuje termomodernizacja Przedszkola nr 15

  • 22.03.2018, 08:33 (aktualizacja 22.03.2018, 12:57)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Startuje termomodernizacja Przedszkola nr 15
W ostrowskim urzędzie podpisana została umowa na wykonanie termomodernizacji budynku Przedszkola nr 15, który znajduje się przy ulicy Szkolnej. Na to zadanie miasto pozyskało dofinansowanie z pieniędzy unijnych w wysokości blisko 80 proc. całkowitej wartości inwestycji.

Na przetarg ogłoszony przez miejski urząd wpłynęły dwie oferty. Najkorzystniejszą, opiewającą na kwotę 768.750 złotych, złożyła firma Zakład Ogólno-Budowlany MAL-BUD Szymon Rubik z Ostrzeszowa. Umowa z wykonawcą inwestycji została podpisana w ostrowskim urzędzie.
- W budynku przy ulicy Szkolnej wykonane zostanie m.in.: ocieplenie ścian zewnętrznych i stropodachów, wymieniona będzie stolarka okienna i drzwiowa. Przedszkole zyska też nową instalację centralnego ogrzewania. By zmniejszyć rachunki za prąd, dotychczasowe oświetlenie wymienimy na energooszczędne. Zamontujemy także ogniwa fotowoltaiczne – wymienia Beata Klimek, prezydent Ostrowa.

Na tę inwestycje miasto pozyskało dofinansowanie zewnętrzne w wysokości 600.749 złotych.
- Na termomodernizację przedszkola pozyskaliśmy blisko 80-procentowe dofinansowanie. Oznacza to, że z budżetu miasta, na inwestycję wartą prawie 800 tysięcy złotych wydamy zaledwie 168 tysięcy. Już jesienią tego roku w przedszkolu będzie cieplej, estetyczniej, a przede wszystkim energooszczędnie – zapewnia prezydent.

Ze względu na to, że przez wiele lat miasto inwestowało w budynki szkolne, zapominając o przedszkolach, w obecnej kadencji władze Ostrowa postanowiły wyrównać proporcje i zadbać także o obiekty przedszkolne, których stan pozostawiał wiele do życzenia.
- Ostrów pozyskał kolejne, bardzo duże środki finansowe na termomodernizacje miejskich obiektów oświatowych. Wartość projektów przekracza 4 miliony złotych, a uzyskane dofinansowanie to ponad 3,6 miliona. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu poprawimy efektywność energetyczną, ale również wygląd, pięciu ostrowskich przedszkoli oraz miejskiego żłobka – przekonuje Beata Klimek.

W ramach projektu pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Ostrowa Wielkopolskiego", w ubiegłym roku wykonano termomodernizację Publicznego Przedszkola nr 9, Publicznego Przedszkola nr 14 i Publicznego Przedszkola nr 17. W tym roku wykonane zostaną prace w Publicznym Przedszkolu nr 16 oraz w miejskim żłobku. Miasto rozstrzygnęło już przetargi na obie inwestycje i niebawem podpisze umowy z ich wykonawcami.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe