Ostrów: Misterium Męki Pańskiej pt. „Dramat Człowieka”

  • 21.03.2018, 09:30
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Misterium Męki Pańskiej pt. „Dramat Człowieka”
W sobotę, 24 marca 2018 roku, w Ostrowie Wielkopolskim zaprezentowane zostanie Misterium Męki Pańskiej pt. ,,Dramat Człowieka". Misterium rozpocznie się w Parku Miejskim o godz. 19.30, przejdzie ulicami Ostrowa i zakończy w Konkatedrze.

Przygotowania do Misterium trwają od kilku miesięcy. Pod koniec ubiegłego roku uruchomiona została strona internetowa www.ostrowskiemisterium.pl. W Misterium zagra 108 osób z różnych parafii, w tym kilku osadzonych z ostrowskiego aresztu. Obecni będą również harcerze. Od strony technicznej zaangażowanych jest kilkadziesiąt osób.

Misterium zostało stworzone w  oparciu o Pismo Święte i scenariusz  ks. Pawła Wczesnego (wikariusza Konkatedralnego) i ks. Dariusza Brylaka (proboszcza z Kostowa). W tym roku organizatorzy przygotowali telebimy, które pozwolą śledzić dokładniej wydarzenia ostatnich chwil życia Chrystusa. Na widzów czeka również kilka niespodzianek dla zwiększenia przekazu widowiska. Misterium, jak forma dramatu, scenicznej prezentacji treści biblijnych lub żywotów świętych, sięga swymi korzeniami średniowiecza. Początki nowożytnej tradycji ich odprawiania, a następnie inscenizacji, datuje się na X wiek. W Ostrowie Wielkopolskim przedstawiane jest w tej formie od 2014 roku.

Organizatorem misterium jest parafia Konkatedralna pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika pod patronatem prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego z zaangażowaniem niektórych parafii ostrowskich.

Przyjdź i  przeżyj to wyjątkowe widowisko. Przyprowadź rodzinę, bliskich, przyjaciół, znajomych. Serdecznie zapraszamy. Sobota, 24 marca br., rozpoczęcie o godz. 19.30 w Parku Miejskim.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe