Kalisz: Uwaga wagarowicze! Jutro Policja zwiększa patrole!

  • 20.03.2018, 13:47
  • Patrycja Pera
Kalisz: Uwaga wagarowicze! Jutro Policja zwiększa patrole! pixabay
„Pierwszy Dzień Wiosny”, to świetna okazja do zabawy dla młodzieży szkolnej, która tego dnia obchodzi nieformalne święto „Dnia Wagarowicza”. Dla policjantów to okres wzmożonej pracy, służącej zapewnieniu bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży oraz przeciwdziałaniu wybrykom chuligańskim. Funkcjonariusze będą również kontrolować placówki handlowe, pod kątem zakazu sprzedaży alkoholu osobom nieletnim.

Pierwszy dzień wiosny kojarzy nam się z topieniem „Marzanny”. Niestety ta tradycja jednak coraz bardziej ulega zmianie. Niejednokrotnie w tym dniu uczniowie często bez wiedzy nauczycieli samowolnie opuszczają teren szkoły lub spotykają się po lekcjach, gdzie bez nadzoru i opieki często dopuszczają się wybryków chuligańskich, spożywają alkohol, palą papierosy, używają słów ogólnie uznanych za wulgarne. Niejednokrotnie również, stają się ofiarami przestępstw.

W związku ze zbliżającym się Pierwszym Dniem Wiosny, a tym samym „Dniem Wagarowicza” na ulicach naszego miasta pojawi się więcej policyjnych patroli, które będą szczególnie bacznie przyglądać się nieletnim. Kontrolowane będą miejsca, gdzie lubi gromadzić się młodzież. Szczególną uwagę mundurowi będą zwracać na przypadki sprzedaży alkoholu nieletnim oraz jego spożywania w miejscach publicznych. Policjanci będą również sprawdzać stan trzeźwości małoletnich oraz to, czy nie posiadają przy sobie, bądź też nie znajdują się pod wpływem działania środków odurzających. O każdym przypadku ujawnienia małoletniego znajdującego się pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego zostanie powiadomiony Sąd Rodzinny i Nieletnich oraz opiekunowie prawni. Natomiast w stosunku do osób dorosłych, które będą podawały lub sprzedawały nieletnim alkohol zostanie wszczęte postępowania karne. Jednocześnie przypominamy, że właściciele placówek gastronomicznych i handlowych za sprzedaż alkoholu osobom nieletnim mogą stracić koncesje.

Kaliscy mundurowi będą czuwać nad bezpieczeństwem świętującej młodzieży, jednak apelujemy do rodziców, aby zainteresowali się z kim i gdzie przebywa ich dziecko. Opiekunowie, aby uniknąć wielu problemów wychowawczych powinni również przestrzec swoje pociechy przed spożywaniem alkoholu i zażywaniem narkotyków.

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe