Powiat Kaliski: Turniej Wiedzy Pożarniczej

  • 19.03.2018, 12:46
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: Turniej Wiedzy Pożarniczej UMG Opatówek
W sobotę, 17 marca br. w Szkole Podstawowej w Chełmcach odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ''Młodzież Zapobiega Pożarom''.

Turniej zorganizowany został przez Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Opatówku i Urząd Miejski Gminy Opatówek. Do eliminacji zgłoszono 19 uczestników reprezentujących Ochotnicze Straże Pożarne z terenu gminy Opatówek. Zawodników i gości przywitali: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Chełmcach Tomasz Mikucki, Przewodniczący Komisji d/s Młodzieży ZOG ZOSP RP dh Henryk Łazarek oraz Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Opatówku Bogdan Marszał.

Młodzież rywalizowała w dwóch etapach: pisemnym i ustnym. W części pisemnej należało rozwiązać test, a w ustnej, odpowiedzieć na pytania z zakresu pożarnictwa oraz wykazać się znajomością sprzętu pożarniczego i zasad udzielania pierwszej pomocy. Tuż po godzinie 9:00 rozpoczęto eliminacje pisemne. Uczestnicy otrzymali test składający się z 30-40 pytań (zależnie od grupy wiekowej), na rozwiązanie którego przewidziano 30 minut. Zakres tematyczny turnieju obejmował wiedzę z takich dziedzin jak: historia pożarnictwa, procesy fizykochemiczne, sprzęt i wyposażenie straży pożarnych, organizacja działań ratowniczych, przepisy ochrony przeciwpożarowej oraz pomoc przedmedycznej.
Do ścisłego finału zakwalifikowało się od 2 do 5 uczestników z każdej grupy wiekowej, którzy uzyskali największą liczbę punktów w teście pisemnym. 

Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:
I grupa wiekowa 
1 miejsce - Anna Śnieguła
2 miejsce - Krzysztof Piekarski
II grupa wiekowa 
1 miejsce - Klaudia Dąbrowska
2 miejsce - Ewa Witasiak
3 miejsce - Julia Gaczyńska
4 miejsce - Maciej Dobrach
5 miejsce - Nikola Cholajda
III grupa wiekowa 
1 miejsce - Ewa Sobczak
2 miejsce - Martyna Dziedzic
3 miejsce - Michał Pawelec
4 miejsce - Kamil Kosierb
5 miejsce - Daniel Nowakowski

Zdobywcom poszczególnych miejsc dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczyli: dh Bogdan Marszał, dh Henryk Łazarek dh Stanisław Baran, Sekretarz Gminy Opatówek dh Krzysztof Dziedzic oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Chełmcach dh Tomasz Mikucki. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobny upominek za udział w eliminacjach gminnych Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Zawodnicy, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce w każdej z kategorii wiekowej, będą reprezentować gminę Opatówek podczas eliminacji powiatowych OTWP, które w tym roku odbędą się 24 marca w Szkole Podstawowej w Rajsku. 

Organizatorzy i uczestnicy turnieju składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli w organizacji i sprawnym przebiegu eliminacji, w szczególności: władzom samorządowym gminy Opatówek, dyrekcji Szkoły Podstawowej w Chełmcach oraz pracownikom szkoły. Szczególne podziękowania należą się druhnom i druhom z OSP w Chełmcach, Rajsku, Sierzchowie, Tłokini Wielkiej oraz osobom przygotowującym zawodników, za czas poświęcony na pracę z młodzieżą, która przyniosła owoce w postaci miejsc na podium. Dziękujemy również członkom jury, władzom ZOG ZOSP RP w Opatówku, prezesom OSP z terenu gminy, którzy jak co roku dbają o to, by młodzież brała udział w turnieju, a tym samym poszerzała swą wiedzę dotycząca pożarnictwa. Zawodnikom, którzy będą reprezentować gminę Opatówek w eliminacjach powiatowych życzymy zajęcia jak najlepszych miejsc.

Patrycja Pera

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe