Ostrów: "Wszyscy jesteśmy aniołami" w OCK! [WIDEO]

  • 19.03.2018, 11:05 (aktualizacja 20.03.2018, 14:58)
  • Patrycja Pera
Ostrów: "Wszyscy jesteśmy aniołami" w OCK! [WIDEO]
W sobotę, 17 marca, w Ostrowskim Centrum Kultury odbył się refleksyjny koncert, którego głównym przesłaniem było, by zatrzymać się na chwilę i zdać sobie sprawę z obecności innych ludzi.

"Zagubieni w labiryncie codziennych spraw, przez które zapominamy dokąd zmierzamy. Niekiedy nie chcemy zauważyć drugiego człowieka, a co za tym idzie nie potrafimy cieszyć się razem z nim. Nie umiemy zatrzymać się na chwilę, aby podać mu pomocną dłoń i pochylić się nad jego troskami. A przecież każdy może być aniołem, może zainicjować krąg radości, bo wystarczy iskierka dobroci, a świat zacznie się zmieniać...". Tych kilka zdań doskonale opisuje ideę jaka przyświecała sobotniemu koncertowi. Słowa Bruno Ferrero, kapłana, salezjanina, pedagoga religijnego i autor nastrojowych opowiadań, skłaniających do refleksji na temat tego, jak żyć w zgodzie ze sobą i otaczającym światem, obecne są już 9 lat. 

W trakcie koncertu można było usłyszeć refleksyjne utwory literackie i muzyczne w wykonaniu Gabrieli Balcerek, Andrzeja Henryka Bączyka, Zofii Chojnackiej, Marii Gryczki, Natalii Iwanek,  Kacpra Kaczmarka, Roberta Kaczorowskiego, Agaty Mikołajczyk, Łukasza Mikołajczyka, Anny Pyszel, Marii Michałowskiej - Rzeźnik, Izabeli Staroń, Justyny Uciechowskiej, Karoliny Winickiej oraz Big Bandu Powiatu Ostrowskiego pod dyrekcją Roberta Matuszewskiego.

To już 9. koncert, którego organizatorem jest Stowarzyszenie "Ludzie dla ludzi". Jego pomysłodawcą jest senator, Łukasz Mikołajczyk. 

Stowarzyszenie "Ludzie dla ludzi" to organizacja pozarządowa działająca na rzecz szeroko pojętej edukacji i kultury. Założona została w 2012 roku przez nauczycieli, pracowników administracji oraz rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim. W tym roku stowarzyszenie prowadzi ostrowski Klub Senior+ oraz wiele innych działań społecznych. Realizowane projekty koncentrują się na poprawie jakości życia, wspomaganiu, upowszechnianiu i podnoszeniu jakości procesu kształcenia dzieci i młodzieży oraz promowaniu poczynań z zakresu ochrony, bezpieczeństwa i promocji zdrowia, rozwoju demokracji, kultury, a także kultywowaniu tradycji regionalnych i narodowych. 


 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe